12.12.2017 Meniny má Otília

Švecová najúspešnejšou Slovenkou v Chorvátsku

Slovenská reprezentácia obsadila v medzištátnom žiackom atletickom päťstretnutí Slovinsko – Chorvátsko – Česko – Maďarsko – Slovensko v chorvátskom Varaždíne štvrté miesto so ziskom 254,5 bodu.

Za bronzovým domácim tímom Chorvátska zaostali len o desať bodov, zvíťazilo Maďarsko (436,5 b) pred druhým Českom so 426 bodmi. Slovenské družstvo tentoraz ťahali najmä dievčatá, ktoré v konečnom účtovaní skončili tretie so 138 bodmi za víťaznými Maďarkami (216 b) a druhými Češkami (207 b). Viac medailových umiestnení si však vybojovali chlapci, celkom štyri. Dievčatá stáli na stupňoch víťazov trikrát a zmiešaná štafeta na 4 x 300 m obsadila v čase 2:37,92 minúty druhú priečku za prvým Maďarskom (2:36,83 min). Súčasťou striebornej slovenskej štafety bola aj Andrea Švecová (na foto) z Partizánskeho, ktorá vybojovala najviac bodov pre slovenský tím. Zverenkyňa trénera Jozefa Šveca, ktorý je jej otcom, si z Chorvátska odniesla aj kov bronzového lesku za tretie miesto na stovke s časom 12,63 sekundy. A tesne za medailovými priečkami skončila žiačka Gymnázia Partizánske v behu na 300 m, kde v čase 40,19 sekundy skončila štvrtá. Štart na medzinárodnom päťstretnutí si ziskom slovenského titulu vybojovala aj ďalšia Partizánčanka Paulína Avenová, ktorá v chôdzi na 3000 m dokráčala vo Varaždíne pre piatu priečku v čase 16:04,57 minúty. Slovenské žiacke talenty skončili päťkrát na druhej priečke a trikrát na tretej, okrem toho zaznamenali deväť umiestnení na štvrtom, päť na piatom, po sedem na šiestom a siedmom, osem na ôsmom, šesť na deviatom mieste. Najviac prvenstiev si vybojovali Maďari, ktorí triumfovali až sedemnásťkrát. „Naše tímy predviedli snaživé výkony, potešilo ma najmä tretie miesto dievčat a aj chlapcom chýbalo na štvrtú priečku iba 1,5 bodu. Chorvátski hostitelia zorganizovali preteky na veľmi dobrej úrovni,“ povedal šéftréner Slovenského atletického zväzu pre mládež do 17 rokov Milan Laurenčík.