Najnovšie správy na dosah ruky: Polícia Trenčianskeho kraja je na Facebooku

797

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne sa pripojilo k všetkým ostatným krajským riaditeľstvám, keď v pondelok 23. septembra spustilo vlastnú stránku na Facebooku.

Vysoká sledovanosť hlavnej stránky Policajného zboru „Polícia Slovenskej republiky“ a veľký záujem verejnosti o činnosť príslušníkov polície prispeli k spusteniu samostatných facebookových stránok všetkých ôsmich krajských riaditeľstiev. Ani trenčianska krajská polícia nezostala výnimkou. Na stránke „Polícia SR – Trenčiansky kraj“ bude prinášať denné aktuality z kraja, a to predovšetkým z oblasti kriminality a dopravnej situácie.   Nebudú chýbať príspevky týkajúce sa dennodennej policajnej práce, o ktorej sa verejnosť nemala ako inak dozvedieť ako cez oficiálne kanály PZ na sociálnych sieťach,” objasnil Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Občania budú môcť spoznať pôsobenie jednotlivých útvarov, spoznajú policajtov, ktorí sa starajú o ich bezpečnosť, nahliadnu do zákulisia práce, ktorá je pre všetkých policajtov poslaním. Zverejnené statusy sa budú týkať všetkých útvarov a udalostí v rámci celého Trenčianskeho kraja.

Polícii môžete písať súkromné správy

Stránka na Facebooku nebude používaná iba ako jednostranný komunikačný kanál. Občania sa budú môcť na KR PZ v Trenčíne obrátiť aj priamo, prostredníctvom súkromných správ. Už teraz zo skúseností Prezídia Policajného zboru a ostatných krajských riaditeľstiev môžeme predpokladať, že široká verejnosť bude aj do Trenčína posielať tipy na zvýšenie dopravnej bezpečnosti, informácie vedúce k vyšetrovaniu trestnej činnosti alebo ďalšie údaje, na základe ktorých bude možné identifikovať alebo priamo vyhľadať hľadané či nezvestné osoby. “Miera interaktivity bude veľmi dôležitá, keďže vo viacerých prípadoch to sú práve všímaví občania, ktorí policajtom pomáhajú,” dodal Kudlička.

Trenčianska krajská polícia je na Facebooku

TRENČIANSKA KRAJSKÁ POLÍCIA JE NA FACEBOOKU!Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne sa dnes pripája k ostatným siedmim krajským riaditeľstvám a kompletizuje policajnú rodinu na Facebooku vlastnou stránkou.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trenčiansky kraj Pondelok 23. septembra 2019

K obsahu stránky sa môžete dostať aj prostredníctvom internetového odkazu www.facebook.com/KRPZTN .

foto: Polícia Trenčiansky kraj Facebook