Absolútna nezodpovednosť: Taxikár Michal (38) viezol zákazníkov, v sebe mal amfetamín a morfín!

4405

Bežná kontrola taxikára skončila nečakaným odhalením. Podľa polície viezol zákazníkov pod vplyvom drog.

Policajti Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou pri bežnej cestnej kontrole na Sládkovičovej ulici v Bánovciach zastavili a skontrolovali 38-ročného Michala, vodiča taxislužby. Ten mal v čase kontroly vo vozidle dvoch zákazníkov. Vodič taxislužby javil známky požitia omamných a psychotropných látok. Preto ho policajti vyzvali najskôr k vykonaniu dychovej skúšky. Tá ukázala negatívny výsledok. Vodiča preto policajti vyzvali, aby sa podrobil toxikologickemu vyšetreniu na prítomnosť iných omamných a psychotropných látok. Vodič s vyšetrením súhlasil.

Testy odhalili aj morfín

„Výsledky orientačného skríningového vyšetrenia boli pozitívne. Z testov bolo zrejmé, že 38-ročný vodič taxislužby viedol vozidlo pod vplyvom metamfetamínu, amfetamínu a morfínu. Vodičovi bol odobratý biologický materiál na bližšie skúmanie, ktoré určí či sa dopustil priestupku alebo trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ skonštatoval krajský policajný hovorca Pavol Kudlička. 

Trest ho neminie

Vodič jazdou pod vplyvom omamných a psychotropných látok ohrozoval nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky a taktiež i zákazníkov, ktorých viezol.
„Na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sme zaslali žiadosť, aby z biologického materiálu spracoval výsledky toxikologicko-chemickej analýzy, na stanovenie koncentrácie omamných látok,“ vysvetlil hovorca. Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia bude polícia postupovať v trestnom alebo priestupkovom konaní. Vodiča za túto jazdu každopádne neminie postih.

zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.