Aj v Partizánskom či Bánovciach: Žiadna hotovosť ani dopravné karty, v autobusoch zaplatíte i mobilom

172
virtualna dopravna karta partizanske

V hromadnej doprave môžete využiť nový spôsob platby za cestovný lístok. Spoločnosť SAD Prievidza totiž zaviedla virtuálnu dopravnú kartu uloženú v mobile. Virtuálnou kartou môžete platiť na linkách prímestskej a mestskej autobusovej dopravy v okresoch Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou. 

Cestujúci tak zaplatia rýchlo, jednoducho a bez hotovosti. A to prostredníctvom svojho mobilného telefónu a aplikácie Ubian. „Je to moderná technológia, ktorú používajú mladí ľudia. V súčasnosti má telefón každý. Chytíte mobil, priložíte ho k prístroju v autobuse a zaplatíte. Určite to zvýši aj samotný komfort cestovania,“ uviedol počas oficiálneho predstavenia virtuálnej dopravnej karty v stredu 7. apríla v Prievidzi trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Prvý dopravca na Slovensku

Unikátne riešenie platby cestovného vo verejnej doprave spustila SAD Prievidza ako prvý dopravca na Slovensku. Zároveň ide o prvé mesto v Európe, ktoré používa túto technológiu. „Naša spoločnosť sa snaží o zavádzanie nových technológií. Takisto nás k tomu vedie aj súčasná situácia, kedy by sme chceli čo najviac obmedziť používanie hotovosti v autobusoch, aby sme sa vyhli kontaktu medzi vodičom a zákazníkom. Čiže toto je jedna z možností, ktorá sa dá aplikovať do mobilných telefónov,“ predstavil vo štvrtok 8. apríla novinku na pôde Mestského úradu v Partizánskom generálny riaditeľ SAD Prievidza Michal Danko.

„Aplikácia Ubian umožňuje buď si nahrať existujúcu dopravnú kartu do mobilu alebo si vybaviť dopravnú kartu priamo, to znamená stiahnuť si ju do telefónu,“ vysvetlil Michal Danko.

😮 Platba mobilom aj v autobuse? 📲 Áno, v SAD PD neustále inovujeme 😊 Už so sebou nebudete musieť nosiť plastové…

Posted by SAD Prievidza a.s. oficiálna stránka on Wednesday, April 7, 2021

Ďalšie výhody na dosah

Aplikácia ponúka cestujúcim i ďalšie benefity.  Napríklad sledovať autobus, teda vidieť jeho polohu na mape, zistiť meškanie spoja či vyhľadať si cestovný poriadok. „Veľmi ma teší, že zmluvný partner pre prímestskú aj mestskú hromadnú dopravu sa rozhodol ísť cestou modernizácie aj v oblasti technológii platenia. Som presvedčený, že to ocenia všetci mladí ľudia, ktorí majú radi moderné aplikácie. SAD Prievidza v rámci hornej Nitry vytvorila projekt, ktorý je inšpiráciou pre celé Slovensko,“ skonštatoval primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Virtuálnou dopravnou kartou môžete platiť na linkách prímestskej a mestskej autobusovej dopravy v okresoch Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou. Potrebné je však mať smartfón s operačným systémom Android vo verzii 5.1 a novšej, podporujúci NFC a nainštalované aplikácie Google Pay a Ubian. Všetky dôležité informácie nájdete na kartavmobile.sk.

😃 Dnes je už možné naozaj všetko ➡️➡️ V našich SAD PD autobusoch odteraz môžete platiť mobilom pohodlne cez Google Pay a…

Posted by SAD Prievidza a.s. oficiálna stránka on Wednesday, April 7, 2021

Zdroj: TSK, foto a video: SAD Prievidza