AKTUÁLNE: Na moste vo Veľkých Bieliciach sa začala rekonštrukcia zábradlí a chodníkov

885
most velke bielice 2021

Dočkali sme sa. Reč je o oprave zábradlia a chodníkov na mostnom objekte vo Veľkých Bieliciach. Na začatie prác sa čakalo už od konca februára, kedy sa zábradlie na jednej strane zrútilo priamo do rieky.

Za most, zábradlie i chodníky na vyťaženom moste na ceste I/64 zodpovedá štát a Slovenská správa ciest (SSC BA), konkrétne Investičná výstavba a správa ciest Žilina, a nie samospráva. Správa ciest preto v marci vyhlásila verejné obstarávanie na opravu ríms, odrazných pruhov a bezpečnostných zariadení. “Počas prác sa budú realizovať údržbové práce na odstránení nevyhovujúcich parametrov predmetného mosta, a to formou vybúrania poškodenej rímsovej a chodníkovej časti mostného objektu a nahradením novej konštrukcie s osadením nového zábradlia,” informovala Lucia Karelová, hovorkyňa SSC BA.

most velke bielice 2021

Ako pokračovala, súčasťou je aj projekt a zabezpečenie dočasného dopravného značenia počas realizácie prác a taktiež úprava mostných odvodňovačov a ochrana stávajúcich inžinierskych sietí na moste. “Som rád, že rekonštrukcia, na ktorú sme čakali viac ako mesiac, sa konečne začala. V deň, keď padlo zábradlie do rieky, miesto so mnou navštívil riaditeľ IVSC Žilina, vtedy sa odhadovalo, že práce odštartujú ešte počas marca, termíny sa ale natiahli. Sám som telefonicky viackrát urgoval nielen jeho, ale aj námestníka SSC v Bratislave, aby sa s prácami už začalo. Dúfam, že rekonštrukcia bude rýchla a efektívna,” skonštatoval primátor Jozef Božik.

Práce sa začali už počas soboty 10. apríla, lehota výstavby je podľa slov hovorkyne stanovená na 60 dní. “Slovenská správa ciest sa bude snažiť zrealizovať práce v čo najkratšom čase,” prisľúbila Lucia Karelová. Oba jazdné pruhy sú zatiaľ prejazdné, rýchlosť je v danom úseku znížená na 30km/hod, tak ako tomu bolo už niekoľko týždňov.

most velke bielice 2021 most veľke bielice 2021 most velke bielice 2021 most veľke bielice 2021 most veľke bielice 2021

Viac o páde zábradlia sa dozviete v našej reportáži:

Foto: mš, mm