AKTUÁLNE! Rodičia, pozor: Všetky školy v Partizánskom i v celom okrese uzatvorili

2231

Rodičia, zbystrite pozornosť. Zlá situácia v rámci druhej vlny pandémie nového koronavírusu viedla regionálnych hygienikov k novému rozhodnutiu.

Zostanú zatvorené aj po skončení krátkych prázdnin! Reč o je všetkých školách v okresoch Partizánske a Prievidza. Rozhodol o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prievidzi so sídlom v Bojniciach.

Ako sa uvádza vo vyhláške: “Z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 sa mimoriadne prerušuje poskytovanie výchovno-vzdelávacieho procesu na materských, základných I. stupňa a špeciálnych základných školách z dôvodu zvýšeného výskytu COVID-19 s cieľom zabrániť jeho šíreniu. Nariadenie je zatiaľ platné od 3. novembra až do 5. novembra vrátane.”

Podľa prvotných pokynov mali byť uzatvorené len niektoré školy, prípadne len ročníky, ako napríklad ZŠ s MŠ Veľká Okružná v Partizánskom či ZŠ vo Veľkých Uherciach. RÚVZ v Prievidzi napokon situáciu prehodnotil a nariadenie je platné pre vzdelávacie inštitúcie v našom meste i celom okrese. Dátumy návratu detí do školských lavíc sa môžu ešte meniť.

zdroj: RÚVZ PD, foto: ilustračné, pixabay