Bánovská nemocnica otvorila nové pracovisko CT

516
CT pracovisko Bánovce nad Bebravou Nemocnica Agel

Pacienti aj zdravotníci sa dočkali. Mesto Bánovce nad Bebravou má vďaka najnovšiemu CT prístroju väčšiu dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti.

Jedno z najmodernejších a najpokrokovejších CT slávnostne odovzdali do prevádzky v utorok 20. júna. CT má kapacitu 17 až 20 vyšetrení denne. Zakúpenie prístroja v celkovej hodnote 503-tisíc eur financovala spoločnosť AGEL, ktorá zdravotnícke zariadenie vlastní. Nemocnica sa snažila o vytvorenie pracoviska niekoľko rokov. „Som veľmi rada, že sme CT priniesli aj pacientom sem, do Bánoviec, kde doposiaľ chýbalo. Priestory prešli kompletnou rekonštrukciou, CT máme otestované v skúšobnej prevádzke, všetko perfektne funguje aj z pohľadu našich odborníkov aj manažmentu pacienta,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce Mina Bobocká.

CT Pracovisko Bánovce nad Bebravou

Doposiaľ museli pacienti na CT vyšetrenia dochádzať do okolitých okresov, v prípade hospitalizovaných či imobilných ľudí situáciu ešte komplikovala nutnosť prevozu. „Teší ma, že sa nám v rámci nemocnice podarilo vytvoriť podmienky na vznik moderného pracoviska, ktoré prinesie do regiónu kvalitnú diagnostickú zobrazovaciu techniku a skráti čakacie doby na CT vyšetrenie,“ dodala riaditeľka.

CT pracovisko Bánovce nad Bebravou

Okrem diagnostických vyšetrení, z ktorých možno spomenúť CT v oblasti hlavy, krku, hrudníka, brucha, malej panvy, muskuloskeletálneho systému, angiografie, kolonografie, enteroklýzy a HRCT pľúc, sa na pracovisku budú aplikovať aj liečebné metódy, napríklad periradikulárna terapia či ozónoterapia. CT pracovisko sa nachádza v priestoroch bývalého archívu na prízemí nemocnice.

Zdroj a foto: TS Nemocnica Bánovce

Autorské články, na ktorých sa podieľajú viacerí redaktori z našej redakcie, resp. externe spolupracujúci redaktori.