Cez Veľké Uherce a Skýcov už neprejdete: Aké sú obchádzkové trasy?

2764

Od pondelka 3. apríla  platia v okrese Partizánske rozsiahle dopravné obmedzenia. Súvisia s blížiacou sa rekonštrukciou úseku na ceste II/511, ktorý sa začína v blízkosti obce Veľké Uherce, pokračuje cez lesný porast a končí približne 4 kilometre pred hranicou s Nitrianskym samosprávnym krajom. Stavebné práce budú pre Trenčiansky samosprávny kraj realizovať spoločnosti EUROVIA SK a ViOn.

V súvislosti so stavebnými prácami sa vodiči musia pripraviť na úplnú uzávierku cesty. „Doprava sa kvôli oprave musí úplne vylúčiť z dôvodu stiesnených pomerov a náročnosti horského prostredia. Bude preto vedená po obchádzkovej trase s dĺžkou 37 km. Premávka bude usmernená dočasným dopravným značením,“ informuje Simona Tančáková, PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti EUROVIA SK.

Predpokladá sa, že cesta bude uzavretá približne 12 mesiacov.

Odklon vozidiel sa začne v križovatke ciest I/64 a II/511 a bude smerovať po I/64 na Partizánske a pokračovať po II/593 smerom na Topoľčany. V obci Bošany sa vozidlá odklonia na cestu III/1750 na Skýcov, kde trasa obchádzky na križovatke ciest III/1750 a II/511 končí. 

Z cesty II/511 je doprava nad 12 ton od Zlatých Moraviec a nad 7,5 ton od Veľkých Uheriec existujúcim dopravným značením vylúčená.  Obchádzková trasa pre nákladnú dopravu nad 12 ton je vedená po ceste I/64 smer Nitra, následne po ceste I/65 smer Zlaté Moravce.

Zdroj: Eurovia, foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.