Cyklotrasa Partizánske: Prečo sa práce na projekte ešte nezačali?

1055
cyklotrasa partizanske male bielice

Cyklotrasa s dĺžkou necelých päť kilometrov, ktorá sa začína v Šimonovanoch a končí sa pri areáli kúpeľov v Malých Bieliciach, je projektom, o ktorom sa hovorí už niekoľko rokov. Mnohí čakajú na začiatok prác, ten však konkrétny dátum zatiaľ nemá.

Aj naša redakcia sa viackrát venovala projektu cyklotrasy, ktorý sa mal podľa posledných informácií rozbehnúť počas jari, doposiaľ sa tak ale nestalo. Zisťovali sme preto dôvod.

Získali eurofondy

Ide o vôbec prvý úsek cyklotrasy na hornej Nitre. Po dohode so samosprávou ho zabezpečuje Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ktorý väčšiu časť zdrojov čerpá z eurofondov. Žiadaná výška nenávratného finančného príspevku v rámci Integrovaného regionálneho operačného systému (IROP) je viac ako jeden milión eur, na zvyšné náklady využije kraj vlastný rozpočet. Počas minulého roka prebehlo verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác, pričom župa odhadovala začiatok realizácie projektu na jarné mesiace.

Rozhodnú výsledky kontroly

Zatiaľ plány stoja, dôvodom je kontrola výsledkov verejnej súťaže. „V rámci projektu cyklotrasy Partizánske – Šimonovany aktuálne prebieha kontrola verejného obstarávania zo strany riadiaceho orgánu, ktorá súvisí s financovaním z operačného programu IROP. V prípade, že kontrola prebehne bez zásadných problémov, je možné začať s realizáciou cyklotrasy. Výsledky kontroly očakávame v najbližšom období. Samotné práce spojené s výstavbou by nemali trvať viac ako 2 mesiace,“ vysvetlila hovorkyňa župy Lenka Kukučková.

Viac o projekte si môžete prečítať: Partizánske chce vybudovať cyklotrasu: Kadiaľ povedie?

Foto: mm

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.