Deň detí na Námestí SNP v Partizánskom bude s bohatým programom

348
den deti 2024 partizanske

Medzinárodný deň detí sa bude v Partizánskom oslavovať v sobotu 25. mája netradične na Námestí SNP. Dôvodom zrušenia Cesty rozprávkovým lesom je zákaz vstupu do miestnych lesov v súvislosti s morom ošípaných u diviakov.

„Snažili sme sa, aby deti neboli o nič ukrátené, preto sme vymysleli novú formu podujatia, ktoré odštartuje o 10.00 h doobeda,“ vysvetlila riaditeľka Mestskej umeleckej agentúry Martina Baboľová.

Najmenší sa môžu tešiť na vozenie na poníkoch, pozorovanie oblohy s hvezdárňou, nafukovacie atrakcie či kolotoče. Pre deti sú prichystané tiež lukostrelecké ukážky, tvorivé ateliéry, maľovanie na tvár, vozenie vláčikom či fotenie s maskotom. Budú tiež prebiehať rôzne súťaže, či už s hokejistami, florbalistami, CVČ, animátormi z Pastoračného centra na Šípku, ale aj dobrovoľnými hasičmi.

Na každom stanovišti budú odmenení sladkou odmenou a tombolovým lístkom, pričom môžu vyhrať rôzne zaujímavé ceny,“ pokračovala Martina Baboľová.

Na pódiu sa o 10.30 h predstavia talentovaní žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Ars Akademy Veľké Uherce, o hodinu neskôr je naplánované vystúpenie Mr. Funtastic a o 12.45 h odštartuje hudobno-zábavný koncert v podaní Simsalala.

Foto: Stanislav Bajer

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.