Dievčatko nechodilo celé mesiace do školy: Rodičom z okresu Partizánske hrozí väzenie

1110

Dievča vymeškalo počas jedného školského roka viac ako 250 vyučovacích hodín. Ak sa rodičom dokáže vina, hrozí im pobyt za mrežami.

Ako informovali muži zákona, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Partizánskeho vzniesol obvinenie z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže voči 47-ročnej žene a 48-ročnému mužovi, obaja z okresu Partizánske.

“Obvinení mali umožniť svojej dcére žiačke 6. ročníka základnej školy viesť záhaľčivý spôsob života v dobe od septembra 2018 do júna 2019 tým, že nedbali na jej pravidelnú dochádzku do školy a to aj napriek opakovaným výzvam pracovníkov školy a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Partizánske,” objasnil Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne. 

Počas školského roka 2018/2019 vymeškala celkovo 260 neospravedlnených vyučovacích hodín.

Podľa polície môžu rodičia dokonca skončiť za mrežami. “Obvineným v prípade dokázania viny hrozí v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov,” dodal Kudlička.

foto: ilustračné, pixabay.com

Katarína Jankeje
Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.