Do materských škôl v Partizánskom pribudnú dezinfekčné žiariče i difuzéry

416
materské školy partizanske

Mesto sa rozhodlo zaobstarať do všetkých materských škôl praktické darčeky. Ide o difuzéry a germicídne žiariče, ktoré sú využívané ako efektívna a ekologická dezinfekcia vzduchu a povrchov.

„Samospráva, ako zriaďovateľ materských škôl, zabezpečila dezinfekčnú technológiu do každej, vyberali sme podľa požiadaviek riaditeliek. Veľmi nám záleží, aby sa deti, zamestnanci, ako aj rodičia pohybovali v bezpečnom a čistom prostredí,“ vysvetlil zástupca primátora Vladimír Karásek.

Mesto pre škôlky zaobstarala celkovo 21 difuzérov a štyri germicídne žiariče. Tri z nich poputujú do Materskej školy na Obuvníckej ulici. „Vybrala som ich preto, lebo už tri sme získali vďaka projektu a máme s nimi dobrú skúsenosť. Teraz budeme mať dokopy šesť zariadení, ešte nám zostane zabezpečiť jednu triedu, máme ich totiž sedem,“ povedala nám Mária Gendiarová, riaditeľka MŠ na Obuvníckej ulici.

Samospráva celkovo zainvestovala do bezpečnejšieho prostredia v materských školách viac ako sedem tisíc eur.

Foto: ilustračné pixabay.com

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.