Dobrá správa: Na Šípku v Partizánskom vyrastá ďalší bytový dom

1314
novy bytovy dom šipok
Nový bytový dom na Šípku

Bytová výstavba v Partizánskom zažíva rozmach. K prvej nájomnej bytovke na ulici Pod Šípkom, ktorú samospráva odkúpi od súčasného vlastníka, pribudne čoskoro druhá.

Aktuálny stav stavebných prác si bol pozrieť primátor Jozef Božik so svojimi spolupracovníkmi z mestského úradu počas kontrolného dňa vo štvrtok 28. októbra. Nový bytový dom, ktorý buduje rovnaká spoločnosť ako predchádzajúci, bude tvoriť 24 bytových jednotiek.

Byty rôznych veľkostí

„Budú tu dva vchody, každý po 12 bytov.  Na prízemí sa budú nachádzať dva jednoizbové byty a jeden dvojizbový, druhé až štvrté podlažie sú dvojizbové a trojizbové byty,“ priblížil majster stavebnej výroby Miroslav Ofertáler. V súčasnosti prebieha výstavba prvého nadzemného podlažia. „Obšalujeme preklady, začať by sme mali s betónovaním, šalujú sa schody, následne sa bude ukladať prvý strop na jednu polovicu bytového domu, druhá je rozostavaná,“ popísal majster stavebnej výroby s tým.novy bytovy dom šipok novy bytovy dom šipok

Hotové sú už všetky inžinierske siete okrem prípojky plynu. „Pri prvom bytovom dome sa robila prípojka NN, vybavila sa už aj na druhý. Pri prvej etape sa urobili aj všetky odpady – splašková, dažďová kanalizácia a vsakovacia jama,“ doplnil. Termín ukončenia prác spolu s terénnymi úpravami je podľa slov Miroslava Ofertálera v auguste budúceho roka.

Museli preložiť garáže

„Vítam túto bytovú výstavbu, myslím si, že ľudia sú spokojní, aj tí, ktorí už bývajú v prvom bytovom dome a určite sa tešia aj ďalší. Je to veľké plus nielen pre obyvateľov sídliska Šípok, ale aj pre Partizánčanov a tých, ktorí chcú bývať a pracovať v Partizánskom,“ skonštatovala poslankyňa MsZ a predsedníčka Výboru mestskej časti Šípok Mária Bielešová.

V súvislosti s výstavbou došlo aj preloženiu garáží, ktoré sa nachádzali na tomto mieste. „Chcem ubezpečiť všetkých obyvateľov sídliska, ktorí v tejto lokalite mali odstavené vozidlá, že mesto už čoskoro začne s realizáciou novej odstavnej plochy, a to v bezprostrednej blízkosti lokality, kde sa momentálne buduje druhý bytový dom,“ objasnil primátor Jozef Božik.

novy bytovy dom šipok novy bytovy dom šipok

foto: msk

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.