Dobrá správa: V Prievidzi čoskoro otvoria veľkokapacitné očkovacie centrum, už hľadajú dobrovoľníkov

285
očkovacie centrum prievidza

Trenčiansky samosprávny kraj pripravuje zriadenie veľkokapacitného Krajského vakcinačného centra v Prievidzi na Zimnom štadióne, ktoré bude zabezpečovať očkovanie obyvateľstva proti ochoreniu COVID-19, prevažne cez soboty a nedele. Informoval o tom Slovenský Červený kríž, územný spolok Prievidza na sociálnej sieti.

Začiatok činnosti sa predpokladá v sobotu 17. apríla. Očkovanie bude realizované v čase od 8.00 do 18.00 h. Zotrvanie dobrovoľníkov vo vakcinačnom centre je nutné aj po 18.00 h. Kraj pre nich zabezpečí ochranné pomôcky, stravu a pitný režim.

Náplň činnosti dobrovoľníka bude usmerňovanie ľudí prichádzajúcich na očkovanie, kontrola SMS a meranie telesnej teploty, overenie totožnosti osoby, kontrola dokumentov, registrácia. Ide ďalej o pomoc pri vyplňovaní údajov na dotazníku a informovanom súhlase či sledovanie ľudí po podaní očkovacej látky, usmerňovanie a komunikácia,“ vysvetľuje SČK, územný spolok Prievidza.

Musí ísť o dobrovoľníka, ktorý je buď zdravotnícky pracovník alebo študent zdravotníckych študijných odborov a ktorý sa zároveň vie preukázať negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu nie starším ako 48 hodín pred dňom, kedy bude vykonávať danú činnosť. Dobrovoľník sa môže aj preukázať dokladom o absolvovaní druhej dávky očkovania starého aspoň 14 dní alebo dokladom o prekonaní COVID-19. Žiadosti treba zasielať na emailovú adresu: prievidza@redcross.sk. Odmena je nastavená na 50 eur/deň.

Trenčiansky samosprávny kraj pripravuje zriadenie veľkokapacitného Krajského vakcinačného centra v Prievidzi na Zimnom…

Posted by Slovenský Červený kríž, územný spolok Prievidza on Tuesday, April 6, 2021

Zdroj: FB SČK, ú.s. Prievidza, foto: TSK