Dráma v Chynoranoch: Muž (37) sa vyhrážal žene smrťou, políciu zavolala z toalety

2444

Polícia bola potrebná v obci Chynorany pri Partizánskom. Žene, ktorej sa vyhrážal bývalý partner, sa podarilo privolať pomoc z toalety.

Ako vyplýva z vyšetrovania, 37-ročný muž v byte v Chynoranoch začal svojej bývalej družke vulgárne nadávať a vyhrážať sa jej zabitím, ak s ním nebude mať pohlavný styk, čo odmietla.

Následne jej mal oznámiť, že idú spolu von a ak s ním nepôjde, zabije ju. Poškodená z obavy, že muž svoje vyhrážky naplní, súhlasila. Tam sa jej mal opäť vyhrážať zabitím, načo odišla na toaletu, odkiaľ zavolala na políciu. Po príchode hliadky na miesto muž bývalej družke vulgárne nadával a povedal jej, že ak ho dá zavrieť, zabije ju,“ uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Taktiež mal od nej žiadať, aby mu zbalila veci do Ilavy, kde si to pôjde odsedieť. Po vykonaní dychovej skúšky, ktorá skončila s výsledkom 2,29 promile alkoholu, bol umiestený do cely policajného zaistenia.

„Vyšetrovateľ 37-ročného muža obvinil zo zločinu vydierania a nebezpečného vyhrážania. Taktiež podal podnet na vzatie obvineného do väzby. Obvinenému, ktorý bol už v minulosti súdne trestaný, tentoraz hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj a ilustračné foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.