Dráma v rodinnom dome: Partizánčan (36) napadol družku a jej mamu, napokon ho samé spacifikovali

2624

Polícia v Partizánskom zadržala agresívneho muža, ktorý mal napadnúť svoju družku a aj jej matku.

Ako uviedla polícia, Partizánčan (36) po predchádzajúcej hádke a pod vplyvom alkoholu fyzicky napadol v rodinnom dome poškodenú – svoju družku, pričom jej hrozil, že ju zabije. Po útoku a vyhrážkach mal z domu odísť, avšak poškodenej telefonovať a opakovane sa jej vyhrážať zabitím a podpálením jej motorového vozidla.

„V obave o svoj život a zdravie zavolala na tiesňovú linku polície. Na miesto bola vyslaná hliadka. Páchateľ sa mal, ešte pred príchodom polície, do domu vrátiť a fyzicky napadnúť matku ženy a tak isto opätovne napadnúť svoju družku údermi a kopmi do rôznych častí tela. Zároveň sa mal obom  vyhrážať zabitím,“ uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Ženy nakoniec spoločne muža spacifikovali a ležiaceho na zemi zadržiavali až do príchodu polície. Obom boli útokom páchateľa spôsobené zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Dychová skúška u páchateľa odhalila 0,94 promile alkoholu v krvi. „Na základe skutočností zistených políciou počas vyšetrovania bolo mužovi z Partizánskeho vznesené obvinenie z prečinu nebezpečného vyhrážania. Zároveň bol spracovaný podnet na jeho väzobné trestné stíhanie,“ pokračovala hovorkyňa. Obvinený bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zdroj a ilustračné foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.