Bánovce nad Bebravou sa ešte nestihli spamätať z obrovského požiaru, ktorý pred pár týždňami zachvátil areál bývalej preglejky, a už horelo opäť. Tentoraz plamene pohltili bytový dom na ulici Janka Matušku.

Ako sme sa dozvedeli od hovorcu Krajského riaditeľstva HaZZ Mariána Petríka, vo štvrtok 21. marca krátka po pol tretej v noci bol ohlásený požiar osobného motorového vozidla na ulici J. Matušku. Keď sa však hasiči pustili do jeho hasenia, miestny obyvateľ im ohlásil požiar v priľahlom bytovom dome, kde z okien na siedmom poschodí vychádzal hustý dym. Preto boli na miesto ihneď privolané ďalšie sily a prostriedky, ako aj evakuačný autobus HaZZ. „Na miesto udalosti boli postupne vyslaní štrnásti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou, Partizánskeho, Trenčína a Púchova so siedmimi zásahovými vozidlami. Profesionálnym hasičom počas zásahu asistovali aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Bánoviec nad Bebravou,“potvrdil Petrík. 

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vykonali prieskum bytového domu, pri ktorom bolo zistené, že ide požiar v chodbových priestoroch na siedmom poschodí, na ktorom sa nachádzalo sedem bytových jednotiek.„Hasiči nasadili za účelom lokalizácie požiaru dva hasebné prúdy a po čiastočnom odvetraní vykonali evakuáciu 17 osôb z postihnutého poschodia, z toho 6 detí. Počas hasebných prác sa zranili štyri osoby, z toho dve deti, ktoré boli intoxikované splodinami horenia. Zranených si prevzali dve privolané posádky ZZS,“povedal krajský hovorca hasičov. Príslušníci HaZZ súčasne vykonali prieskum všetkých bytov, pri ktorom neboli nájdené žiadne ďalšie osoby. Podľa Petríka boli po likvidácii požiaru, krátko po pol štvrtej nadránom, všetky bytové jednotky aj chodbové priestory odvetrané, skontrolované termovíznou kamerou a následne odovzdané príslušníkom polície. Pre evakuované osoby zabezpečil krízový štáb mesta Bánovce nad Bebravou dočasné ubytovanie v priľahlom kultúrnom stredisku. „Príčina vzniku oboch požiarov je v štádiu zisťovania,“ uzatvoril Petrík. 

Veronika Sobolčíková
Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UKF v Nitre. Novinárčine sa chcela venovať už od základnej školy a vždy ju to ťahalo k písaniu. V Tempe pracuje od januára 2017. Najradšej má témy, v ktorých je nejaký háčik, ale ako si práca v malej redakcii vyžaduje, s výnimkou športu sa snaží byť doma vo všetkom.