FOTO: Investor začal s výstavbou závodu v Malých Bieliciach za 26 miliónov eur!

1327
medline partizanske

Čo sľúbil, to dodržal. Americký súkromný investor, ktorý sa venuje výrobe zdravotníckych pomôcok, už začal s budovaním výrobného závodu v Partizánskom. Po jeho dokončení pribudnú na lokálnom trhu práce nové pracovné miesta.

Spoločnosť Medline Assembly Slovakia ešte v novembri 2019 oznámila, že plánuje v Partizánskom vybudovať novú výrobnú halu. Na tento zámer si vybrala lokalitu priemyselného parku v Malých Bieliciach.

S výstavbou závodu sa začalo v utorok 8. decembra slávnostným poklepkaním základného kameňa. „Celková plánovaná investícia v súvislosti s týmto projektom je vo výške až 26 miliónov eur, vrátane pozemku, budovy a technológií, a to bez akejkoľvek finančnej podpory zo strany štátu, keďže sme o ňu ani nežiadali. V súčasnosti v našom závode v Bánovciach nad Bebravou pracuje okolo 200 ľudí, ktorých chceme presunúť sem do Partizánskeho po začatí výroby. Jej spustenie je naplánované na začiatok roka 2022, priblížil situáciu riaditeľ závodu na Slovensku Alexis Avet-Rochex.

Posted by Chceme zmenu v Partizánskom on Wednesday, December 9, 2020

Posted by Chceme zmenu v Partizánskom on Wednesday, December 9, 2020

Firma sa venuje výrobe jednorazových chirurgických setov, ktoré dodáva do nemocníc. Podľa slov riaditeľa spoločnosť plánuje postupne naberať ďalších zamestnancov, investícia by mala celkovo vytvoriť 300 nových pracovných miest v našom regióne. „K výrobnému závodu chceme pripojiť aj distribučné centrum, aj z toho dôvodu sme pôvodných 10 hektárov pôdy rozšírili až na 20,“ vysvetlil Alexis Avet-Rochex.

Práce ukončia na jeseň

Na stavbe momentálne prebiehajú hrubé terénne úpravy pod budúcou výrobnou halou a začalo sa aj s výstavbou skeletovej konštrukcie. „Predpokladáme, že tieto práce budú ukončené v priebehu troch mesiacov, počas januára začneme so strechou a opláštením a následne budú prebiehať práce na interiéri. Celá stavba by mala byť ukončená na jeseň budúceho roka,“ objasnil časový harmonogram zástupca realizačnej spoločnosti Peter Vataj.

Nový závod v Malých Bieliciach:

medline partizanske

Ponúkajú prácu ženám

Samospráva plány súkromnej firmy víta. „Teší ma, že spoločnosť Medline sa rozhodla investovať do našej lokality 26 miliónov eur, o to viac, že ide o projekt bez akejkoľvek štátnej podpory, akou sú napríklad daňové prázdniny. Prichádza k nám investor, ktorý dáva prácu nielen mužom, ale najmä ženám, čo je určite pre naše mesto pozitívum. Keď samospráva v začiatkoch s firmou rokovala, hovorilo sa len o 10 hektároch, tým, že odkúpila dvojnásobok pôdy v Malých Bieliciach, dala jasne najavo, že s výrobou u nás plánujú expandovať,“ skonštatoval primátor Jozef Božik. Americká firma, ktorá bola založená ešte v roku 1910, je dnes najväčším svetovým výrobcom sterilných chirurgických setov, na Slovensku pôsobí od roku 2015.

Posted by Chceme zmenu v Partizánskom on Wednesday, December 9, 2020

foto: Medline, FB Chceme zmenu v Partizánskom