FOTO: Opitá chodkyňa (63) spôsobila dopravnú nehodu v Partizánskom!

2826

V Partizánskom došlo k vážnej dopravnej nehode. Zvlášť šokujúce sú jej okolnosti.

Vo štvrtok podvečer 30. januára došlo na ceste I/64 v Partizánskom na Mostovej ulici k dopravnej nehode medzi osobným vozidlom a chodkyňou. “63-ročná žena kráčala po vozovke, po pravej krajnici bez reflexných prvkov. Náhle vstúpila do jazdnej dráhy 38-ročnej vodičke Seatu, ktorá už pre krátku vzdialenosť nedokázala zrážke s chodkyňou zabrániť a narazila do nej pravou časťou svojho vozidla,” uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne. Chodkyňa sa, našťastie, vážne nezranila a utrpela len ľahké zranenia.

Obe účastníčky dopravnej nehody boli podrobené dychovej skúške. U vodičky bola negatívna. Chodkyňa nafúkala 1,21 mg/l, čo predstavuje 2,52 promile alkoholu. Dopravnú nehodu objasňujú policajti z Partizánskeho.

Muži zákona opakovane upozorňujú najmä chodcov a nemotorových účastníkov cestnej premávky, že chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. A často na to nemyslia. Podceňujú reflexné prvky na oblečení, a to ich často stojí to najcennejšie, ich život. Najmä starší občania s obľubou nosia tmavé oblečenie. Neuvedomujú si, že vodič ich často uvidí, až keď je neskoro. “Aj reflexný pás môže zachrániť váš život, aj keď sa možno nehodí k topánkam či kabelke. Okrem toho je nutné predvídať, prechádzať cez cestu na miestach na to určených, vyhýbať sa rizikovým úsekom, nepreliezať zábradlia a neriskovať,” radí policajný hovorca.

Zábery z dopravnej nehody:

zdroj a foto: KR PZ Trenčín