FOTO: Opitý sadol za volant: Štefan (58) spôsobil vážnu nehodu v obci pri Partizánskom

2449

To, že alkohol za volant nepatrí a vodičom, u ktorých polícia zistí alkohol, hrozia vysoké sankcie a zákaz činnosti riadiť vozidlá je všeobecne známe. Avšak niektorí vodiči sú nepoučiteľní a nesadnú si za volant triezvi. 

Ako informovala polícia, 58-ročný Štefan z okresu Partizánske jazdil na vozidle Ford Fusion po ceste I/64 v Partizánskom smerom na obec Žabokreky nad Nitrou. “Nevenoval sa dostatočne vedeniu vozidla, prešiel do protismeru, kde narazil do oprotiidúceho vozidla Škoda Octavia, ktoré riadil 56-ročný Ľubomír. Po náraze bolo vozidlo Ford odhodené do ďalšieho vozidla, jazdiaceho za Škodou Octavia, ktoré riadil 19-ročný Matej,” informoval Pavol Kudlička, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Trenčíne.

Podľa mužov zákona sa pri dopravnej nehode nik nezranil. Škoda na všetkých vozidlách bola vyčíslená na asi 3000 eur. Dopravní policajti všetkých zúčastnených podrobili dychovej skúške. U poškodených vodičov bola dychová skúška negatívna. “To však neplatilo v prípade vodiča Fordu, vinníka dopravnej nehody. Ten nafúkal 0,85 mg/l, čo predstavuje 1,77 promile alkoholu,” objasnil Kudlička.

Štefanovi bolo vznesené obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za tento trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O tom, aký trest dostane, rozhodne súd.

zdroj, foto: KR PZ SR Trenčín