FOTO: Polícia prehovorila, pri veľkej razii našli drogy a zbrane, muži (41, 28) čelia obvineniu

1417
razia v partizanskom

V utorok 23. marca sa v Partizánskom, ako aj v iných obciach okresu uskutočnila policajná razia, o ktorej polícia mlčala. Teraz konečne prezradila, čo sa dialo a aký je výsledok.

Kriminalisti z Trenčína smerovali na sídlisko Šípok, kde aj došlo k zadržaniu jednej osoby. Vyšetrovateľ v tomto prípade obvinil 41-ročného muža z Partizánskeho zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Ten mal v rodinnom dome v okrese neoprávnene prechovávať dve krátke palné zbrane a náboje kalibru 9 mm. “Obvinený muž nie je oprávnený k držbe predmetných zbraní a nie je držiteľom zbrojného preukazu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,” povedala Danka Adámiková z KR PZ v Trenčíne.

Byt poškodil výbuch

Byt, v ktorom mal žiť, pivnicu, ako aj auto zadržaného prezreli kriminalisti s policajným psom. Podľa našich informácií kukláči objavili aj sejf, otvoriť sa im ho však podarilo až po príchode špecialistu. Ide o byt, v ktorom už policajti v roku 2015 zasahovali. Vtedy v ňom došlo k silnému výbuchu, tlaková vlna poškodila balkónové okná a žalúzie. K zraneniu osôb, našťastie, nedošlo. „Neznámy páchateľ prišiel dňa 22. júna pred 03.00 h ráno na ulicu Malinovského k činžovému domu, pričom nezisteným spôsobom umiestnil na prvé nadzemné poschodie na balkón doposiaľ neidentifikovaný výbušný nástražný systém,“ uviedla vtedajšia krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Akcia aj v centre mesta

Kukláči v utorok zasahovali aj priamo v centre mesta, kde zadržali druhú osobu. „Zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinili 28-ročného muža z Partizánskeho,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Danka Adámiková.

Ten mal neoprávnene prechovávať v osobnom aute, ktoré bolo zaparkované v garáži v Partizánskom, podomácky upravenú palnú zbraň. Obvinený nie je oprávnený k držbe predmetnej zbrane a nie je držiteľom zbrojného preukazu.

Našli marihuanu

V tej istej garáži neoprávnene prechovával marihuanu. Pri nebytovej prehliadke polícia zadržala podľa znaleckého posudku celkovo 132 jednorazových dávok drogy. „V zmysle zákona hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Krajský vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvinených do väzby,“ doplnila hovorkyňa.

razia v partizánskom razia v partizánskomrazia v partizanskomrazia v partizánskom razia v partizánskom

Video z razie si môžete pozrieť v reportáži:

zdroj: KR PZ Trenčín foto: mm, KR PZ Trenčín