FOTO: Takmer tri promile a bez vodičáku. V Šimonovanoch spôsobil opitý muž nehodu

1619

V Partizánskom sa stala dopravná nehoda, pri ktorej sa, našťastie, jej účastníci nezranili, avšak jeden z nich poriadne nafúkal.

Vodič, ktorý viedol osobné auto Volkswagen Golf, sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. „V dôsledku toho prešiel do protismeru a narazil do oproti idúceho auta Škoda Felícia. Vodič Volkswagenu Golf bol po príchode polície na miesto podrobený dychovej skúške, ktorá vyšla pozitívne. Hoci bolo krátko pred druhou poobede, nafúkal až 2,81 promile. Opakovaná dychová skúška mala o niečo nižšiu hodnotu, a to 2,65 promile,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Zároveň polícia lustráciou 51-ročného vodiča Volkswagenu Golf zistila, že má odobraté vodičské oprávnenie. Ešte v decembri 2016 mu bol Okresným súdom v Partizánskom uložený trest zákazu viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v cestnej premávke.

„Muž bol na mieste dopravnej nehody obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník ODI v Partizánskom obvinil 51-ročného muža z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ pokračovala hovorkyňa.

Obvinený bol už v minulosti 5-krát súdne trestaný. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

FOTO z nehody:

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.