FOTO: Tragická nehoda v okrese Partizánske: Pri obci Hradište zomrel motorkár (32)

5980
nehoda hradište

V utorok 12. apríla, v podvečerných hodinách, došlo na ceste za obcou Hradište smerom na Prievidzu k tragickej dopravnej nehode.

Ako uviedla polícia, vodič motocykla mal pravdepodobne prekročiť maximálnu povolenú rýchlosť jazdy a plne sa nevenoval sledovaniu situácie v cestnej premávke. „Pri predbiehaní kolóny vozidiel narazil do jazdnej súpravy nákladného auta, ktoré v tom čase za obcou Hradište odbočovalo vľavo na odstavné parkovisko,“ povedala Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Žiaľ, pri nehode utrpel 32-ročný muž jazdiaci na motocykli zranenia nezlučiteľné so životom. Jeho 24-ročná spolujazdkyňa bola prevezená vrtuľníkom do nemocnice. „K vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v utorok popoludní za obcou Hradište, bol na pomoc privolaný aj záchranársky vrtuľník z Trenčína. Spolujazdkyňa bola s vážnymi poraneniami viacerých častí tela v umelom spánku letecky prevezená do FN v Trenčíne,“ uviedlo AIR – Transport Europe na facebooku.

Na mieste zasahovali aj hasiči z Partizánskeho. „Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Partizánskeho s jedným zásahovým vozidlom. Asistovali zdravotníkom ZZS a RLP pri poskytovaní prvej pomoci, taktiež zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a asistovali pri naložení motocykla na auto odťahovej služby,“ povedal Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti na mieste regulovali dopravu. „Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa.nehoda hradište nehoda hradište nehoda hradište nehoda hradištenehoda hradište

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín, AIR – Transport Europe