FOTO: V Strednej odbornej škole J. A. Baťu v Partizánskom sa začala rekonštrukcia za viac ako milión eur

651
soš partizanske rekonštrukcia

V júli odštartovala plánovaná rekonštrukcia v priestoroch Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu v Partizánskom. Zabezpečuje je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ktorý je jej zriaďovateľom.

Podľa slov riaditeľky školy Kataríny Hartmannovej prvé prišli na rad búracie práce v jedálni a spoločenskej miestnosti. V zrekonštruovaných častiach sa postupne vymení elektroinštalácia, kanalizácia, odpady, podlahy a obklady. Počas toho sa zabezpečí odsávanie v kuchyni a zmodernizuje sa vybavenie vrátane spotrebičov a nábytku v jedálni a výdajni. Práce za viac ako jeden milión eur by mali potrvať až do konca kalendárneho roka.

„Naša kuchyňa má zhruba 80 rokov, čiastočne rekonštruovaná bola pred vyše 30 rokmi. Mení sa v nej len gastro zariadenie a pravidelne sa maľuje. Čo sa týka vzduchotechniky, elektrických rozvodov a podobne, tie boli obnovené pred viac ako 40 rokmi. V jedálni sa kúpili pred 15 rokmi nové stoly a stoličky, maľujeme pravidelne, ako nám ukladá povinnosť,“ povedala nám pred spustením prác riaditeľka školy a dodala, že za plnej prevádzky v priemere denne pripravili 500 obedov, zároveň piekli koláče v stovkách kusov.

soš partizanske rekonštrukcia soš partizánske rekonštrukcia soš partizanske rekonštrukcia soš partizanske rekonštrukcia soš partizánske rekonštrukcia soš partizanske rekonštrukcia

Foto: mm