FOTO: Vážna nehoda pri Partizánskom, Mário (28) pod vplyvom drog zrazil cyklistu!

7155

Policajti z Partizánskeho vyšetrujú  dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k vážnemu zraneniu cyklistu. Pri udalosti mali úradovať aj drogy. 

V pondelok 14. októbra ráno došlo vo Veľkých Bieliciach na ceste II/593 k dopravnej nehode medzi osobným vozidlom Audi A4, ktoré riadil 28-ročný Mário z okresu Partizánske a 60-ročným cyklistom z Partizánskeho.

Podľa doterajších zistení vodič Audi prešiel z dôvodu nevenovania pozornosti vedeniu vozidla (mikrospánok), do protismerného jazdného pruhu, kde v tom čase jazdil 60-ročný cyklista, do ktorého čelne narazil. Cyklista v dôsledku nárazu utrpel veľmi vážne zranenia a bol odvezený do nemocnice v Partizánskom,“ informoval Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Ako pokračoval, mladý vodič sa pri nehode nezranil. V nemocnici bola cyklistovi odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu, nakoľko z dôvodu vážnych zranení nebolo možné u neho vykonať dychovú skúšku.

„Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Na lekárskom vyšetrení však bola vodičovi z moču zistená prítomnosť omamných látok (metamfetamín, extasy a cannabis). Policajti škodu vyčíslili na asi 2550 eur,“ dodal Kudlička.

Foto z miesta nehody:

zdroj, foto: KR PZ TN