FOTO+VIDEO: Očkovací autobus ministerstva v Partizánskom. Za deň zaočkovali viac ako 300 ľudí

1308
mobilne očkovanie partizanske

Ministerstvo školstva dáva možnosť prednostne sa zaočkovať učiteľom, zamestnancom škôl, ale i študentom z celého Slovenska. Po spustení vakcinácie v rezortnom očkovacom centre v Bratislave pokračuje výjazdmi do regiónov. V piatok bol vyslaný očkovací tím do Partizánskeho a najbližšie sú v pláne ďalšie mestá.

Podľa rezortu školstva, prednostné očkovanie učiteľov a zamestnancov škôl je jedným z krokov, ako udržať v školách čo najbezpečnejšie prostredie a pripraviť bezpečnejší nasledujúci školský rok. To je prioritne určené pre chronicky chorých, pre zamestnancov so zdravotnými komplikáciami, ale aj pre všetkých ostatných zamestnancov škôl.

Zaočkovali 300 záujemcov

Úplne prvé očkovanie takýmto spôsobom si mohli vyskúšať v Partizánskom. Výjazdový tím zavítal v piatok 3. júna do priestorov Strednej odbornej školy J. A. Baťu. Jeden tím očkoval v budove SOŠ na Námestí SNP, ten druhý priamo v autobuse, ktorý bol špeciálne upravený pre potreby vakcinácie. Počas piatka sa takýmto spôsobom podarilo zaočkovať viac ako 300 ľudí, ktorí sa vopred registrovali cez špeciálnu stránku.

„Som veľmi rád, že sa podarilo úspešne rozbehnúť aj mobilné očkovacie tímy. Dávam preto do pozornosti zriaďovateľom a riaditeľom, aby nás kontaktovali, ak majú záujem o takýto výjazdový tím. Vie prísť priamo do mesta a tam vieme zaočkovať či už zamestnancov škôl alebo jednotlivých záujemcov, aby naozaj ten september bol bezproblémový,“ vyzýva Gröhling.

Apelujú na zapojenie sa

„Máme vytvorené jedno centrálne miesto v Bratislave a z toho centrálneho miesta budú vysielané tímy na základe žiadostí či už riaditeľov, alebo zriaďovateľov do jednotlivých miest,“ vysvetľuje minister školstva Branislav Gröhling. Špeciálne výjazdové tímy oslovujú všetky vzdelávacie inštitúcie a na základe záujmu je vytvorený harmonogram s dohodnutým miestom a termínom očkovania v jednotlivých mestách.

Pozrite si video a foto zo školského dvora strednej školy:

ZDRAVIE NA KOLESÁCH🚎

ZDRAVIE NA KOLESÁCH🚎Chceme byť pripravení na nový školský rok, preto robíme všetky opatrenia, aby sme vytvorili bezpečné prostredie a minimalizovali možnosť zatvárania škôl. ❤️Aj kvôli tomu sme v predchádzajúcich mesiacoch zaočkovali viac ako 50-tisíc učiteľov.💙Pred nedávnom sme tiež otvorili rezortné očkovacie centrum. To je prioritne určené pre chronicky chorých, pre zamestnancov so zdravotnými komplikáciami, ale aj pre všetkých ostatných zamestnancov škôl.🤍Práve z tohto miesta budú vysielané špeciálne výjazdové tímy. Tento piatok sa očkovalo v Partizánskom a v Nitre a v pláne sú ďalšie mestá. Ak máte záujem, stačí si podať žiadosť. 🌐 Čítajte viac https://www.minedu.sk/ockovanie-ucitelov-pokracuje-do-miest-su-vysielane-ockovacie-timy/

Posted by Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Friday, June 4, 2021

mobilne očkovanie partizanske mobilne očkovanie partizanske mobilne očkovanie partizanske mobilne očkovanie partizanske mobilne očkovanie partizanske mobilne očkovanie partizanske

Zdroj: TS MŠ SR, video: FB MŠ SR, foto: Stanislav Bajer