Honeywell reagoval na pokles objednávok prepúšťaním

2018

Závod Honeywell v Partizánskom znížil počet pracovných síl, dôvodom má byť výrazný pokles objednávok. Nové zamestnanie si tak musia hľadať zhruba dve desiatky ľudí.

 Jeden z najznámejších zamestnávateľov v okrese Partizánske, ktorý sa špecializuje na výrobu pracovnej obuvi, kovových rukavíc či textilných a ďalších osobných ochranných pracovných pomôcok, pristúpil k prepúšťaniu. Spoločnosť Honeywell Safety Products Slovakia sa takto rozhodla riešiť znížený počet sezónnych objednávok, ktorý bol tento rok výraznejší ako po minulé obdobia. Ako sa pre portál www.webnoviny.sk vyjadril riaditeľ závodu Marek Kubovčík, po vzájomnej dohode prácu opustí okolo 25 zamestnancov. Podľa jeho slov však nebol nikomu pracovný pomer nasilu ukončený a všetci dobrovoľne prijali dohodnuté podmienky.

Výrobná spoločnosť pritom ešte ku koncu minulého roka zamestnávala zhruba 540 ľudí. „Spoločnosť Honeywell neustále vyhodnocuje svoje obchodné činnosti, aby sa ubezpečila, že uspokojuje potreby svojich zákazníkov účinne a efektívne. Nedávne dobrovoľné prepúšťanie z dôvodu nadbytku pracovných síl v Partizánskom nebolo pre nás ľahkým rozhodnutím. Zároveň podporujeme všetkých zamestnancov, ktorí požiadali o prepustenie v rámci tohto procesu. Výroba v prevádzke pokračujú tak ako zvyčajne,“ uviedol pre redakciu Graham Campbell, manažér komunikácie Honeywell Safety Products Slovakia.

Situácia sa môže otočiť už v septembri alebo v októbri tohto roka. Podľa slov Mareka Kubovčíka spoločnosť totiž očakáva, že množstvo objednávok od klientov porastie a s ním aj dopyt po nových pracovných silách.

(kj) zdroj: webnoviny.sk, foto: pixabay

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.