Hrdinovia v našom meste: Mestskí policajti v Partizánskom zachránili život starčeka!

1224

Hrdinov nemusíte hľadať ďaleko, žijú aj medzi nami. Príslušníkom mestskej polície v Partizánskom sa podarilo zachrániť muža v ohrození života. 

Vo štvrtok 5. decembra v predpoludňajších hodinách prijala mestská polícia v Partizánskom z linky tiesňového volania 112 oznámenie o zlyhaní srdca osoby nachádzajúcej sa v dome na Nádražnej ulici. Hliadka mestskej polície, v zložení Miloš Dolník, Erik Jakubík a Miroslav Slivka (na foto chýba), sa okamžite dostavila na určené miesto. Mestskí policajti skontrolovali životné funkcie 88-ročného muža v ohrození života a zistili, že nedýcha a podľa pokynov operátora linky tiesňového volania 155 postupovali pri oživovaní. Následne použili prístroj odstraňujúci fibriláciu srdca elektrickým výbojom, ktorý má mestská polícia k dispozícii. Pomocou defibrilátora sa mestským policajtom podarilo pacienta oživiť. Prevzala si ho rýchla záchranná zdravotná služba.

Pacient nielen prežil, ale nemá následky. Trojica pritom len pred dvoma týždňami absolvovala spolu s kolegami kurz prvej pomoci s použitím AED pre firstresponderov – záchrancov v oblasti prvej pomoci, ktorí sú schopní pomôcť pacientovi skôr ako profesionálni záchranári a ktorých školíme po celom Slovensku. Má to zmysel a Vy chlapci, máte náš obdiv,” uviedlo na svojom profile Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

zdroj: MsP Partizánske, OS ZZS SR, foto: OS ZZS SR