Jarné tábory v Partizánskom mali úspech: Zúčastnilo sa ich viac ako 60 detí

79

Každoročne počas jarných prázdnin prebiehajú v Partizánskom dva tábory – v Centre voľného času (CVČ) a tiež v Pastoračnom centre na sídlisku Šípok. Deti prejavili záujem aj v tomto roku.

V CVČ na Ulici generála Svobodu si pre návštevníkov pripravili bohatý program. „Prichystali sme pre deti zábavné súťaže, môžu si zahrať spoločenské hry a stráviť prázdninový čas so svojimi kamarátmi. Športové súťaže sa realizujú v telocvični,“ priblížila Miroslava Krajčíková z CVČ. V rámci tábora navštívili aj Mestské 3D kino.

Netradičná aktivita v CVČ

Dokonca si mohli vyskúšať, ako sa zdobia veľkonočné vajíčka. Do centra boli totiž pozvaní manželia Tyirjakovci z Partizánskeho. „Oslovili nás, či by sme mohli deťom ukázať nejaké veľkonočné tradície. Predviedli sme im, ako sa vyfúkne vajce, ako sa pripraví či vypláchne. Tým deťom, ktoré chceli, sme ukázali aj vŕtanie. Je to ťažké, mysleli si, že to bude jednoduchšie,“ prezradila Mária Tyirjaková.

jarný prímestský tábor v CVČ, zdobenie veľkonočných vajíčok, manželia Tyirjakovci
Manželia Tyirjakovci deťom ukázali, ako sa zdobia veľkonočné vajíčka

Jej manžel Pavel Tyirjak zdobí kraslice viac ako 20 rokov. Koníčku sa začal venovať, keď odišiel do dôchodku. „Ja som pomocno-obslužný personál,“ dodáva Mária Tyirjaková s úsmevom. Pokračovateľov v tomto remesle zatiaľ nemajú. Jarného prímestského tábora v CVČ sa zúčastnilo 23 detí.

Bohatý program na Šípku

Núdzu o zábavu nemali ani účastníci tábora, ktorý organizovali Saleziáni Dona Bosca v Partizánskom. V Pastoračnom centre na sídlisku Šípok si pre nich animátori pripravili rôzne aktivity. Tábor počas jarných prázdnin prilákal 38 detí, animátorov bolo 19. „Vždy trvá len tri dni. Práve preto, aby deti mali čas aj na rodinu a tiež, keď chcú niekam vycestovať,“ ozrejmil Marián Drahoš z komunity saleziánov v Partizánskom. Nechýbali scénky, spoločný tanec či športové súťaže.

Pozrite sa, ako to v jarnom tábore v Pastoračnom centre na Šípku žilo:

Do CVČ a rovnako do Pastoračného centra na Šípku v utorok 20. februára zavítal primátor Jozef Božik, ktorý deti obdaroval sladkosťami.

Foto: CVČ Partizánske, kch

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.