Jazda bez vodičského preukazu sa mladíkovi nevyplatila

249
vodič oslany

Niektorí vodiči sú nepoučiteľní. Raz úraduje alkohol, inokedy sú si ľudia schopní sadnúť za volant aj bez platného vodičského preukazu. Presvedčili sa o tom policajti v okrese Partizánskeho v posledný februárový týždeň.

Hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Partizánskom zastavila na ceste v smere od Oslian do obce Pažiť 27-ročného vodiča vozidla Peugeot.

Pri kontrole dokladov vodičský preukaz policajtom nepredložil, pretože žiadny nevlastní. Navyše lustráciou boli zistené ďalšie zaujímavé skutočnosti. Tomuto mužovi bol až 3-krát Okresným súdom Prievidza uložený trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze viesť motorové vozidlá. Naposledy to bolo len pred 26 dňami (1. februára) s trvaním do februára 2028, teda na 4 roky. Napriek predchádzajúcim uloženým trestom zákazu činnosti viesť motorové vozidlá muž rozhodnutia nerešpektoval,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Muž bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a následne bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Partizánskom vzniesol obvinenie voči vodičovi zo spáchania prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Zároveň podal návrh na podanie obžaloby súčasne s podnetom na vzatie do väzby.

Ako dodáva na záver polícia: Vodič nesmie viesť vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia, a to v čase jeho odobratia a počas zadržania vodičského preukazu.

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.