Jeden vodič (32) spôsobil počas krátkeho času až dve dopravné nehody

924

V nedeľu 28. augusta  v Bánovciach nad Bebravou spôsobil jeden vodič až dve dopravné nehody.

Podľa zistení polície, 32-ročný muž jazdiaci na aute značky BMW po Svätoplukovej ulici predchádzal vozidlo KIA  po cestičke pre cyklistov sprava, pričom do neho narazil. „Vodič BMW avšak po náraze nezostal na mieste kolízie, ale pokračoval v jazde ďalej. Na ulici Generála Svobodu smerom ku kruhovému objazdu sa pravdepodobne dostatočne nevenoval riadeniu auta a nesledoval situáciu v cestnej premávke, pričom prešiel do protismernej časti cesty, kde sa čelne zrazil s protiidúcim vozidlom Fiat,“ uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Dychová skúška vodiča vozidla KIA a vodičky vozidla Fiat bola negatívna, 32-ročný vodič vozidla BMW bol so stredne ťažkými zraneniami hospitalizovaný v nemocnici. Momentálne je mimo ohrozenia života.

Bánovská polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. „Bližšie okolnosti a príčiny týchto dopravných nehôd budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.