Kamaráta poprosila o odvoz, neskôr ju začal škrtiť: Policajt z Partizánskeho zasiahol v poslednej chvíli

3447
foto ilustračné

Poprosila kamaráta o odvoz, takmer ju to stálo život. Tak opisuje polícia udalosť, pri ktorej  39-ročný muž vzal do svojho osobného auta v nočných hodinách ženu, ktorej prisľúbil, že ju zavezie z Partizánskeho do obce Kolačno.

Po chvíľke jazdy začal byť agresívny. „Oznámil jej, že ju tam hneď neodvezie, lebo si potrebuje vybaviť pervitín. Hneď nato mal uzamknúť dvere vozidla, pokračovať v jazde, pričom počas cesty ju mal udierať po tele, škrtiť ju a vyhrážať sa jej zabitím,“ uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Žene sa počas jazdy, našťastie, podarilo zavolať policajtovi kriminálnej polície z Partizánskeho, ktorý v tom čase mal službu a tiež na tiesňovú linku 158. Obvinený pri odbočke na obec Horná Ves odstavil auto a vtom ich dobehol policajt kriminálnej polície, otvoril dvere a ženu vyslobodil.

„Muž svojím konaním vyvolal u ženy strach o jej život a zdravie. Po lekárskom ošetrení ju polícia v Partizánskom vypočula,“ pokračovala hovorkyňa. Muža, ktorý bol už v minulosti súdne trestaný, polícia zadržala. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Partizánskom obvinil 39-ročnému muža zo zločinu obmedzovania osobnej slobody v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania. „Aktuálne prebiehajú procesné úkony trestného konania. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 8 rokov,“ spresnila Kuzmová.

Zdroj a ilustračné foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.