Slovenská pošta Šimonovany

Prevádzka Slovenskej pošty v Šimonovanoch bude fungovať už len tento mesiac. Od 1. júla sa zatvorí a nahradí ju služba, ktorá by mala byť dostupnejšia občanom. Obyvateľov mestskej časti o tom informoval primátor Jozef Božik na jarnom stretnutí s občanmi 31. mája.

Slovenská pošta už pred pár mesiacmi avizovala postupné zatváranie kamenných prevádzok, ktoré nedávajú ekonomický zmysel. Dovedna by malo ísť o približne 400 pobočiek, z toho 80 v mestách, zvyšok tvoria pošty v obciach. Jednou z nich je aj pošta v Ostraticiach, ktorú akciová spoločnosť zatvorila 1. júna. Ďalšou v okrese Partizánske je pobočka Slovenskej pošty v Šimonovanoch. Vedeniu mesta to na rokovaní, ktoré sa uskutočnilo 20. mája na pôde magistrátu, oznámil generálny riaditeľ spoločnosti.

Rušiť sa mali dve pobočky

„Poštu v Šimonovanoch vybrali preto, lebo skonštatovali, že jej návštevnosť je najnižšia v celom meste. Majú na to prepočty, keďže vedia monitorovať každý deň, koľko ľudí poštu navštívi,“ uviedol primátor s tým, že pôvodný zámer bolo zrušiť aj poštu na Šípku, nakoľko štyri prevádzky v meste s počtom obyvateľov, aký má Partizánske, nie je štandardom. Napokon sa podarilo vyrokovať zrušenie iba jednej pobočky.

V Topoľčanoch majú len dve pošty, v Bánoviach taktiež, my tu budeme mať tri prevádzky – v centre mesta, na sídlisku Šípok a v Tescu – s jedným existujúcim balíkoboxom s nepretržitou prevádzkou a ďalší balíkobox pribudne, informoval primátor. Bonusom pre Partizánske oproti iným, aj krajským mestám, je prevádzka v supermarkete Tesco so sedemdňovou prevádzkou a každodennou otváracou dobou do pol siedmej večer.

V Partizánskom funguje aktuálne BalíkoBOX pri Lidli, v meste by mal pribudnúť ďalší:

Nemáte čas čakať na kuriéra a potrebujete si vyzdvihnúť balík? 📦Využite naše BalíkoBOXy 👈Pri nich nieste viazaní na čas a prevziať balík si môžete pokojne aj v noci 🌙Znie to lákavo však? 🙂

Posted by Slovenská pošta, a.s. on Wednesday, June 2, 2021

Služby k „dverám“ občanov

Zatvorením kamennej prevádzky v Šimonovanoch však občania neprídu o poštové služby. Zachované zostanú vďaka poštovým doručovateľom. Cez nich môžu poslať listy i balíky, odovzdať zásielky, prevziať si svoje dôchodky, vyplatiť šeky, ale aj kúpiť si noviny, časopisy či žreby. Zriadiť si budú môcť dokonca aj osobný účet v Poštovej banke a využiť môžu aj iné doplnkové služby. V najbližších dňoch o týchto službách a spôsobe ich využívania bude občanov informovať leták, ktorý Slovenská pošta doručí do každej domácnosti. „Poštári dostanú motorové vozidlo a budú jazdiť k občanom domov, tam, kde si ich služby vopred telefonicky objednajú. Budú mať k dispozícii ceniny, kolky a známky, pohľadnice, losy a ďalšie, čiže všetky úkony, na ktoré boli občania zvyknutí, budú môcť po novom vybaviť pohodlnejšie,“ zhrnul Jozef Božik.

Kontrola zo strany poslancov

Kontrolu nad novým systémom budú mať aj poslanci za VMČ Šimonovany Andrej Grolmus a Peter Korytár. „Obaja máme k dispozícii telefónne číslo na kompetentných pracovníkov Slovenskej pošty a ak by nastal nejaký problém, kontaktujeme krajského riaditeľa a budeme to riešiť,“ doplnil poslanec Andrej Grolmus a ubezpečil obyvateľov prítomných na pondelkovom stretnutí, že sa budú snažiť, aby bol prechod na nový systém čo najhladší. Nápomocné bude aj vedenie mesta, ktoré sa s občanmi dohodlo na dodatočnom zhodnotení novej situácie. „Po dvoch mesiacoch od zatvorenia kamennej prevádzky sa opäť stretneme a zhodnotíme, čo je ešte potrebné zlepšiť v nadväznosti na požiadavky občanov,“ uzavrel primátor.

Foto: mm, FB Slovenská pošta, a.s.