Kedy bude možné sledovať slávnostné sväté omše vo vysielaní mestskej televízie?

173
omše vianoce partizanske

Hoci núdzový stav ostáva v platnosti, od piatka 10. decembra sú pre očkovaných a tých, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, otvorené aj iné ako esenciálne obchody.

Platí to aj pre kostoly, ktoré dostali zelenú a aj počas sviatkov budú môcť byť sprístupnené pre veriacich, avšak len v režime OP a s obmedzenými kapacitami. O bohoslužby však neprídu ani tí, ktorí sa ich nemôžu osobne zúčastniť.

Omše z Kostola Božského Srdca Ježišovho môžu Partizánčania sledovať každú nedeľu so začiatkom o 10.30 h vo vysielaní Mestskej televízie Partizánske. Počas sviatkov k nim pribudnú aj mimoriadne prenosy slávnostných svätých omší – na Božie narodenie v sobotu 25. decembra o 10.30 h, na Nový rok v sobotu 1. januára o 10.30 h a svätá omša k sviatku Zjavenie Pána – Traja králi bude odvysielaná vo štvrtok 6. januára o 10.30 h.

Priamy prenos bohoslužieb vo vysielaní MTP môžu na svojich obrazovkách sledovať takýmto spôsobom len klienti Správy káblových rozvodov alebo spoločnosti Kabeltelsat na Šípku. V oboch prípadoch bude vysielanie Mestskej televízie Partizánske prerušené priamym prenosom omše, po jej skončení pokračuje vysielanie MTP.

Ak máte iných poskytovateľov vysielania, premiéra Mestskej televízie pokračuje bez prerušenia a priame prenosy omší môžete sledovať na inom, samostatnom kanáli, ktorý je dostupný v ponuke daného dodávateľa.

Foto: ilustračné pixabay.com