Končí sa v Partizánskom éra vrakov? Mesto sa ich začalo ekologicky zbavovať

650
odvoz vrakov partizanske

Vraky, ktoré dlhú dobu stoja na jednom mieste, kazia vzhľad a znepríjemňujú život majiteľom ďalších áut, začína Partizánske postupne riešiť. V priebehu niekoľkých týždňov sa podarilo takto odpratať už päť vozidiel.

„Samospráva prostredníctvom mestskej polície a súkromnej spoločnosti na recykláciu motorových vozidiel z Topoľčian vytvorili spoločne podmienky na to, aby sme sa inteligentným spôsobom zbavovali vrakov z parkovísk v meste,“ skonštatoval primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Ekologicky s ohľadom na prírodu

Ich odpratávanie však vedenie mesta rieši s ohľadom na životné prostredie, preto využíva služby certifikovanej spoločnosti. „Bezplatne vieme ľuďom auto odtiahnuť. Zabezpečíme všetky náležitosti na dopravnom inšpektoráte tak, aby bol náš zákazník úplne bez starostí. Auto sa potom ekologicky spracuje, teda nebezpečné odpady, kovy, plasty sa vytriedia,“ povedal Miroslav Novotný zo spoločnosti, ktorá sa venuje ekologickej recyklácii áut.

Takto sa podarilo zo sídliska Šípok v posledných dňoch odpratať až dva vraky, ktoré zaberali miesta na bezplatných parkoviskách. Ako poznamenal náčelník Mestskej polície v Partizánskom Tomáš Trojan, po dohode s majiteľom takéhoto auta môže odťahová spoločnosť za vozidlo poskytnúť istý finančný benefit.

Majiteľov kontaktujú

V meste sa stále nachádza veľké množstvo vrakov, ktoré stoja dlhšiu dobu na jednom mieste. Nie vždy je však riešenie jednoduché. „Podľa skríningu, ktorý vykonala mestská polícia, vieme, že na území mesta sa nachádza asi 15 áut, ktoré vykazujú známky starých vozidiel. Snažíme sa dopátrať k majiteľom, nie vždy sa nám to však podarí, nakoľko nie všetci majitelia, respektíve držitelia vozidiel sú z nášho okresu. Tým je naša práca sťažená,“ vysvetlil Tomáš Trojan. Samospráva preto vyzýva každého, kto sa chce zbaviť starého vozidla, nech kontaktuje mestskú políciu na telefónnom čísle 159.odvoz vrakov partizánskeodvoz vraku partizanske

foto: mm