Kriminalisti zadržali v Partizánskom Tomáša (36) a Teréziu (20): Drogy chcela schovať v podprsenke! FOTO

7345

Na krku majú vážny problém. Mladá žena a muž mali podľa polície vyrábať drogy, ako aj s nimi obchodovať.

Vyšetrovateľ z Partizánskeho vzniesol obvinenie z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi voči 36-ročnému Tomášovi z okresu Prievidza a taktiež obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok 20-ročnú Teréziu. „Obaja obvinení všade, kde sa pohybovali, neoprávnene držali u seba psychotropnú látku – metamfetamín. Tomáš mal množstvo drogy pre vlastnú potrebu a mladá žena mala u seba väčšie množstvo drog, presahujúcich 10 obvykle jednorázových dávok,“ uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne. 

Policajti po predchádzajúcom súhlase sudcu vykonali u oboch osobnú prehliadku a prehliadku iných priestorov, a to osobného vozidla, na ktorom sa pohybovali. Obvinený policajtom dobrovoľne vydal papierovú skladačku s obsahom neznámej kryštalickej látky. Expertíza preukázala, že ide o metamfetamín, ktorý po aplikovaní ovplyvní psychiku užívateľa.

Drogy schovávala v podprsenke

U mladej ženy policajti našli a zaistili zatavenú injekčnú striekačku s obsahom neznámej kryštalickej látky. Tú mladá žena schovávala v podprsenke. Expertíza potvrdila aj v tomto prípade prítomnosť metamfetamínu a zo zaisteného množstva by sa dalo vyrobiť minimálne 14 obvykle jednorázových dávok drogy.

Vyšetrovateľ spracoval na oboch podnet na väzobné stíhanie. Sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol o ich väzobnom stíhaní. Mladej žene hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Obvinenému za uvedený skutok hrozí päťročný trest odňatia slobody.

zdroj a foto: K PZ Trenčín