Kultúra v Partizánskom bude bohatá: Narodeninové mesto 2024 s Mafia Corner a Medial Banana

3595
narodeniny mesta partizanske 2023

Partizánske bude aj v tomto roku žiť kultúrou. O tých najdôležitejších akciách a podujatiach sme sa porozprávali s riaditeľkou Mestskej umeleckej agentúry (MUA) Martinou Baboľovou.

Šnúru tradičných podujatí odštartujú Fašiangy v sobotu 10. februára. V nedeľu 3. marca sa v Dome kultúry v Partizánskom uskutoční koncert k Medzinárodnému dňu žien. Veľkým lákadlom pre milovníkov folklórnej a ľudovej hudby bude Májový kultúrny festival, ktorý sa koná v utorok 30. apríla.

Pre deti bude určite dôležitý dátum 25. máj. Na túto sobotu je totiž naplánovaná Cesta rozprávkovým lesom. „Na tých najväčších projektoch sme začali pracovať už v minulom roku, napríklad v prípade Cesty rozprávkovým lesom musíme vybaviť rôzne povolenia, dohodnúť účinkujúcich, veľmi podobne pracujeme aj pri iných podujatiach,“ vysvetlila riaditeľka. Vlani sa v Partizánskom prvýkrát uskutočnili mestské hody. V tomto roku sa vrátia. „Nová akcia sa osvedčila, domáci i návštevníci sa tak môžu tešiť na typickú hodovú atmosféru, nebudú chýbať kolotoče či stánky. Hody sme pripravili na sobotu 8. júna,“ povedala Martina Baboľová.

Mafia Corner a Medial Banana

Veľké plánovanie si vyžaduje aj populárne podujatie Narodeninové mesto, ktoré sa v centre Partizánskeho uskutoční v sobotu 7. septembra. Mestská umelecká agentúra redakcii prezradila, aké veľké mená v tomto roku roztancujú návštevníkov. „Okrem iných pôjde o známe kapely Medial Banana a Mafia Corner,“ pokračovala Martina Baboľová. V lete sa môžete tešiť na hudobné piatky či nedeľné promenádne koncerty. Pripravené sú tiež rôzne spomienkové podujatia, ktoré tvoria stálu súčasť kultúrno-spoločenských akcií počas celého roka.

Smiech i veľké hviezdy

V Partizánskom sa počas roka uskutočnia aj viaceré kultúrne podujatia. Už v marci sa v dome kultúry predstaví Radošinské naivné divadlo, ktoré zahrá svoje predstavenie Deti doby. „Vlani k nám po dlhšej dobe zavítal muzikál, tešil sa záujmu, preto aj na október pripravujeme muzikál, pôjde o Vyznanie v réžii Jana Ďurovčíka,“ prezradila Martina Baboľová. Mestská umelecká agentúra má už teraz rozpracovaný projekt vianočných podujatí. Na Námestie SNP sa vráti tzv. Vianočné mestečko, ktoré prilákalo počas adventných víkendov do centra Partizánskeho desiatky ľudí.

MUA spravuje aj Mestskú knižnicu na Družstevnej ulici. Okrem tradičných akcií ako Piknikové čítanie či Pasovačka prvákov si knižnica pre tento rok nachystala aj novinku s názvom Kreslo pre hosťa. Pôjde o diskusie spisovateľov so študentami stredných škôl.

POZNAČTE SI DO KALENDÁRA:

  • RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO – 2. marec
  • MÁJOVÝ KULTÚRNY FESTIVAL – 30. apríl
  • MESTSKÉ HODY – 8. jún
  • FOLKLÓRNY FESTIVAL – 7. júl
  • NARODENINOVÉ MESTO – 7. september
  • MUZIKÁL VYZNANIE – 16. október

Foto: Stanislav Bajer

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.