Kúpalisko v Partizánskom otvoria 1. júla: Pozrite si nový cenník a otváracie hodiny!

2587
kupalisko partizanske

Tohtoročnú kúpaciu sezónu na umelých a prírodných kúpaliskách ovplyvňujú opatrenia prijaté pre pandémiu ochorenia COVID-19. Mnohé mestá najskôr informovali, že svoje kúpaliská nechajú tento rok zatvorené, potom však zmenili názor.

Rovnaká situácia nastala aj v Partizánskom. Kúpalisko Dúha otvorí napokon svoje brány od stredy 1. júla. Otázne bolo využívanie atrakcií, Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ich používanie najskôr zakázal, no po niekoľkých dňoch povolil. Návštevníci sa tak môžu tešiť na vodnú fajku, hríbik či vodný dáždnik. Pri prípravných prácach sa však vyskytli aj neočakávané problémy. „Na bazéne, kde je tobogán, tesne pred spustením prevádzky odišiel motor, ktorý ho poháňa. V súčasnosti sa opravuje, snažíme sa to do 1. júla vyriešiť,“ povedal nám správca kúpaliska Dušan Šlosár.

Pribudla novinka

Mnohých návštevníkov poteší fakt, že do areálu pribudol k dvom ping pongovým stolom nový hrací prvok. Je ním stolný futbal, ktorý venoval primátor mesta. Keďže sa do polovice júna predpokladalo, že kúpalisko zostane zatvorené, zamestnanci Technických služieb mesta začali s obnovou tribúny. Práce však prerušilo nečakané spustenie Dúhy do prevádzky.

Zmena v otváracích hodinách

Návštevníci kúpaliska sa musia pripraviť aj na zmenené otváracie hodiny. Okúpať sa môžu v pracovných dňoch od 10.00 h do 19.00 h a cez víkendy od 9.00 h do 19.30 hodiny. „To posunutie vzniklo preto, že v súčasnosti bazény podliehajú iným kritériám a vďaka tej hodine získame čas, aby sme bazény na prevádzkovú dobu pripravili,“ vysvetlil Dušan Šlosár.

Odstupy a dezinfekcia rúk

Nariadenia v súvislosti s rizikom nákazy ochorenia COVID-19 sa neustále menia, ešte pred niekoľkými dňami mali všetky kúpaliská príkaz merať teplotu každému návštevníkovi, pričom v prípade vyššej teploty nesmel byť vpustený do areálu. Toto však už neplatí, v súčasnosti je povinné iba dezinfikovanie rúk pri vstupe.

Fontánky s pitnou vodou nebudú k dispozícii, vodu si treba preto priniesť so sebou, alebo si ju zakúpiť v stánku. Čo sa týka samotného správania ľudí na kúpalisku, hygienici odporúčajú dodržiavať dvojmetrové rozstupy nielen počas slnenia sa na dekách, ale i v rámci celého areálu, napríklad v šatniach a sprchách, na toaletách, v radoch na služby. Každý návštevník kúpaliska môže byť zdrojom znečistenia bazénovej vody, okrem zvyškov kože a vlasov ľudia vnášajú do vody i pot, zvyšky kozmetických prostriedkov, opaľovacích krémov. „Pred vstupom do bazéna sa osprchujte a prejdite brodiskom, môže to znížiť riziko znečistenia vody až desaťnásobne. Kúpanie je určené pre zdravých ľudí, ktorí majú normálnu imunitu a neporušenú pokožku, tá, ak je poškodená, môže byť vstupnou cestou infekcie, pri kúpaní totiž nie je možné úplne vylúčiť kontakt s rôznymi druhmi mikroorganizmov,“ vyzýva Úrad verejného zdravotníctva SR.

Aké budú ceny lístkov?

Diskutovanou témou v rámci otvorenia kúpaliska bola najmä cena vstupného. Tá sa oproti minulému roku zvýšila. „Priznám sa, chcel som počuť aj názor poslancov, lebo kúpalisko každý rok vytvára stratu, je to podobné všade, nielen u nás, ale aj v iných mestách. Poslanci odporúčali, aby sme mierne navýšili ceny, čo sa stalo, ale iba u dospelých,” vysvetlil primátor.

foto: redakcia