Kuriéra načapali opitého za volantom: Nafúkal viac ako 2 promile!

2389
opity kurier rybany

Policajti zistili ďalšieho vodiča jazdiaceho pod vplyvom alkoholu. Tentokrát si pred jazdou vypil vodič- kuriér. Okrem toho, že skončil v policajnej cele a neskôr na súde je pravdepodobné, že prišiel aj o prácu. 

Policajti zastavili vodiča dodávky v obci Rybany v okrese Bánovce nad Bebravou. Pri cestnej kontrole policajti vyzvali 32-ročného muža k predloženiu dokladov a k vykonaniu dychovej skúšky. “Policajtom vravel, že nepil, avšak tí cítili z neho alkohol. Nemýlili sa. Vodič nafúkal 1,06 mg/l, čo predstavuje 2,21 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach mala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,02 mg/l, čo predstavuje 2,13 promile alkoholu,” povedal Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

V zmysle zákona policajti vodiča dodávky obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní potrebného lekárskeho vyšetrenia skončil v cele. “Dopravní policajti mu vzniesli obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Pri alkohole nad 1 promile o treste rozhoduje súd, nakoľko ide o trestný čin a nie priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky,” vysvetlil Kudlička. Za uvedený trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. Vodičský preukaz nejaký čas neuvidí.

zdroj a foto: KR PZ Trenčín