Ľady sa konečne pohli: Od rekonštrukcie cesty z Partizánskeho do Hradišťa nás delí jediný podpis

769

Zdá sa, že motoristom, ktorí využívajú vyťaženú cestu druhej triedy medzi Partizánskym a Hradišťom, svitá na lepšie časy.

Rekonštrukčné práce na vozovke medzi mestom a Hradišťom, ktoré dostali stopku v závere minulého roka, by sa mali v najbližších týždňoch opäť rozbehnúť. Potvrdil to samotný župan  Jaroslav Baška počas svojho augustového kontrolného dňa. Poškodená cesta v celkovej dĺžke 7,1 km mala byť podľa pôvodných plánov dokončená ešte počas minulého roka. To sa však nestalo. „V procese realizácie rekonštrukcie sa vyskytli neočakávané problémy súvisiace s rozsahom výmen podložia, pričom pôvodná výmena zachytená v projektovej dokumentácii, bola v podstatne menšom rozsahu,“ vysvetlila dôvod zastavenia prác Lenka Kukučková z oddelenia komunikácie Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Od štartu ich delí podpis

Trenčiansky samosprávny kraj sa snažil vzniknutú situáciu riešiť podpísaním dodatku. Riadiaci orgán ale túto možnosť zamietol, župa preto musela vypísať nové verejné obstarávanie pre práce, ktoré neboli súčasťou projektovej dokumentácie. „Dané práce boli obstarané elektronickou aukciou, beží teraz 11-dňová lehota určená na prípadné námietky súťažiacich. Ak lehota uplynie bez komplikácií, Trenčiansky samosprávny kraj môže podpísať zmluvu s víťaznou stavebnou spoločnosťou. V obstarávaní sme ušetrili takmer 450-tisíc eur bez DPH,“ ozrejmil trenčiansky župan a dodal, že v priebehu niekoľkých týždňov by malo odštartovať pokračovanie rekonštrukčných prác na podloží vozovky medzi Partizánskym a Hradišťom.

Čakajú nás dopravné obmedzenia

S prácami budú súvisieť aj viaceré obmedzenia, ktoré ovplyvnia plynulosť premávky. Usmerňovať ju budú semafory. „Chcem poprosiť všetkých motoristov o trpezlivosť, pretože sa bude jazdiť cez jeden pruh, premávku budú riadiť dopravné značenie a semafory,“ upresnil primátor Partizánskeho Jozef Božik. Práce, na ktoré bolo vypísané nové verejné obstarávanie, bude Trenčiansky samosprávny kraj financovať z vlastných rozpočtových zdrojov.

foto: FB Chceme zmenu v Partizánskom