Len kúsok od nešťastia: Muž (33) padol do 4-metrovej rokliny v okolí Salaša, policajtov naviedli stopy v snehu!

1840

Policajti z Obvodného oddelenia Partizánske splnili poslanie polície: pomáhať a chrániť. Zachránili život 33-ročnému mužovi, ktorý sa stratil v lese a vážne sa zranil.

Hliadka Obvodného oddelenia z Partizánskeho bola vyslaná na preverenie oznámenia, že 33-ročný muž sa stratil v lese v okolí Salaša pri Partizánskom. Otec strateného uviedol, že jeho syn je pravdepodobne zranený a nemôže chodiť. Hliadka v zložení Ivan Gašparík a Jozef Meluš šla okamžite mladého muža hľadať,“ popísal priebeh udalosti Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Policajti na základe telefonátu od otca muža mali dôvodnú obavu, že je ohrozený jeho život a zdravie. Prehľadávali okolie, kde mal byť naposledy a všimli si stopy v snehu. Našli ho nevládne ležať v zľadovatenom, ťažko prístupnom teréne, asi v 4 metre hlbokej rokline. Bol značne podchladený, kričal od bolesti a nevládal sa ani pohnúť.

„Policajtom sa v tomto ťažko prístupnom a ľadovom teréne podarilo k nemu dostať a následne ho z rokliny vytiahnuť. Keďže bol zranený a silne podchladený, nebolo to vôbec jednoduché. Odniesli ho, lebo muž kvôli zraneniam nemohol dostúpiť na nohu a keďže bol úplne zoslabnutý, nevedel sa o nich zaprieť,“ informoval Kudlička. Policajti po tom, čo zraneného vyslobodili z tohto ťažko dostupného terénu, privolali RZP. Záchranári mladého muža ošetrili. Neskôr uviedol, že fotil výhľad na mesto, pošmykol sa a spadol dole do rokliny.

Posted by Polícia SR – Trenčiansky kraj on Friday, January 22, 2021

zdroj a foto: KR PZ Trenčín