Len kúsok od Partizánskeho došlo k nehode: Stanislav (42) sadol za volant opitý!

1602

V našom okrese sa odohrala ďalšia nehoda. Tentokrát k zrážke dvoch vozidiel došlo na známej ceste z Partizánskeho.

Policajti z Partizánskeho boli v utorok 8. októbra privolaní k dopravnej nehode, pri ktorej asistoval alkohol. 42-ročný Stanislav z okresu Partizánske viedol motorové vozidlo Ford Mondeo v smere od Partizánskeho na obec Brodzany. “V ľavotočivej zákrute prešiel do protismeru, kde v tom čase jazdila Škoda Fábia, ktorú riadil 68-ročný Pavel z Bošian. V dôsledku toho, ľavou prednou časťou narazil do ľavej prednej časti protiidúcej Fabie, ktorej vodič už nestihol zrážke zabrániť,” uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne. U vodiča Fabie policajti alkohol nezistili.

U vodiča Fordu policajti pri dychovej skúške namerali 0,58 mg/l, čo predstavuje 1,21 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška mala hodnotu 0,56 mg/l, čo predstavuje 1,17 promile alkoholu. K zraneniu osôb pri dopravnej nehode, našťastie, nedošlo. Policajti škodu vyčíslili na asi 3000 eur. Vodič Fordu bol v zmysle zákona obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do policajnej cely. “Stanislava neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky,” objasnil policajný hovorca.

Už začiatok týždňa sa niesol v znamení vážnej dopravnej nehody, v pondelok 7. októbra sa zrazili dve vozidlá medzi obcami Ostratice a Livina. Viac sa dočítate: Vážna nehoda pri Partizánskom, zranili sa traja ľudia.

zdroj, foto: fb KR PZ Trenčín