Letné kúpalisko v Partizánskom napokon otvoria: Aké ceny nás čakajú?

731
kupalisko partizanske

Prevádzkovanie vonkajších kúpalísk je síce už povolené, stále však platí celý rad obmedzení a nariadení v súvislosti so šírením koronavírusu. Osud mestského kúpaliska bol preto dlhé týždne nejasný.

Medzi aktuálne opatrenia napríklad patrí povinnosť merať teplotu každému pri vstupe a zabezpečiť hneď aj dezinfekciu rúk. Kúpaliská musia taktiež zaistiť, aby boli fontány s pitnou vodou vypnuté a aby na voľných oddychových plochách bol odstup medzi skupinami najmenej 2 metre.

Otvorené od júla

Definitívne rozhodnutie o tom, či sa kúpalisko v Partizánskom aj s takýmito prísnymi obmedzeniami otvorí, vzniklo na zasadnutí mestského zastupiteľstva v pondelok 15. júna. “Po korektnej a vecnej diskusii a na základe včerajšieho odporúčania poslaneckého zboru som si dovolil rozhodnúť, že 1. júla otvoríme Mestské letné kúpalisko Dúha,” skonštatoval primátor Jozef Božik.

Ceny pôjdu hore

Ako ďalej vysvetli, vzhľadom na ekonomickú situáciu a každoročnú stratu z prevádzky, bude cena lístka vyššia, než minulý rok. Pokiaľ sa na kúpalisko vyberie občan mesta, zaplatí 5 eur, teda o 1 euro viac v porovnaní s rokom 2019. Osoba, ktorá nemá trvalý pobyt na území mesta, za vstup do areálu zaplatí o dve eurá viac – 6 eur. Ceny pre deti, študentov a dôchodcov, ako aj osoby ZŤP sa nemenia, poplatok za celodenný vstup bude pre nich 2,50 eur. 

Kompletný cenník bude čoskoro dostupný na webe mesta partizanske.sk

foto: ilustračné pixabay.com