Lúpež predajne v Partizánskom: Bohuš (48) napadol predavačku, peniaze minul v herni

1894
lupež v partizanskom

Policajti z Partizánskeho v krátkom čase zadržali páchateľa lúpeže v predajni pečiva. 

Drzosťou alebo naivitou oplýval 48-ročný muž z Partizánskeho, ktorý v utorok krátko pred poludním 27. augusta o 11.15 h napadol predavačku v predajni chleba a pečiva v Partizánskom na Februárovej ulici, ktorá je od budovy tamojšieho Okresného riaditeľstva Policajného zboru vzdialená iba 10 m cez ulicu.

Muž v uvedenom čase vošiel do predajne a rovno si to zamieril za predajný pult, kde 23-ročnú predavačku fyzicky napadol. Napadnutá mladá žena mu zo strachu o svoj život vydala peniaze, ktoré od nej pýtal. Zakrátko po jeho odchode z predajne našla vydesenú predavačku v značnom emočnom šoku práve jedna z občianskych pracovníčok polície, ktorá okamžite zalarmovala kolegov,“ uviedla Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Ako ďalej polícia informovala, aj napriek tomu, že vzhľadom na utrpený šok nevedela predavačka policajtom podať bližší popis páchateľa, ani určiť približný smer jeho úteku z miesta činu, policajti z Partizánskeho zadržali podozrivého o 12.30 h v centre mesta v herni s výhernými automatmi. Aj za takú krátku chvíľu muž do herných automatov stihol nahádzať väčšiu časť ulúpených peňazí.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Partizánskeho vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže voči 48-ročnému Bohušovi z okresu Partizánske. Taktiež spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol, že obvinený bude stíhaný väzobne. Za uvedený zločin mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodala Antalová.

zdroj, foto: KR PZ v Trenčíne

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.