Majú srdce na správnom mieste

1081
Foto: www.partizanske.sk

Podali pomocnú ruku a nezištne sa pustili do zveľadenia mesta. Viac ako tridsať dobrovoľníkov sa v Partizánskom opäť po roku zapojilo do najväčšej akcie svojho druhu s názvom Naše mesto.

Záštitu nad ňou nesie už trinásty rok nadácia Pontis. Zamestnanci firiem tak svoju prácu v piatok 7. júna vymenili za inú manuálnu činnosť. Oblečení v rovnakých tričkách so sloganom „Mám srdce na správnom mieste“ sa chopili štetcov a farieb a spoločne vymaľovali oplotenie areálu pri zubných lekároch na Februárovej ulici. Podujatie Naše mesto je nielen o skrášľovaní miest, v ktorých žijeme, ale aj o radosti a dobrom pocite z pomáhania. Jeho cieľom je zároveň vytvoriť spoluprácu medzi samosprávou, firmami, mimovládnymi organizáciami a obyvateľmi mesta. Dobrovoľníci sa síce akcie zúčastnili bez nároku na odmenu, úplne naprázdno však neobišli. Každému sa ušla malá pozornosť v podobe permanentky na mestské letné kúpalisko Dúha.

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.