Mladí umelci opäť vystavovali: Detská paleta hrala všetkými farbami

171

Výstavná sieň Domu kultúry opäť ožila pestrofarebnými dielami. Originálne práce prezentovali od 7. do 18. júna celoročnú tvorbu žiakov výtvarného odboru Základnej umeleckej školy v Partizánskom.

O tom, že ani počas pandémie mladí výtvarníci nezaháľali, práve naopak, presvedčili na tradičnej výstave s názvom Detská paleta. „Minulý rok sme nemali našu koncoročnú výstavu, čo nás veľmi mrzelo. Ešte pred mesiacom sme ani len netušili, či vôbec bude. Keďže sa opatrenia uvoľnili, tak sme sa veľmi rýchlo rozhodli. Všetko sme nachystali, pripravili a spoločne s vyučujúcimi Karin Janžovou a Vladimírou Šorcovou výstavu nainštalovali,“ oboznámila redakciu učiteľka výtvarného odboru ZUŠ v Partizánskom Sylvia Šuňalová.

Posted by Základná umelecká škola Partizánske on Tuesday, June 8, 2021

Využili rôzne techniky

Vystavované práce žiakov od prípravného štúdia od 5 rokov po druhý stupeň, čo sú až 19-roční žiaci, boli vytvorené počas prezenčného i dištančného vyučovania. Obdivovať ste mohli širokú škálu kresieb či malieb. Našli tam i výtvarné techniky, ako sú akvarel, olej, tempera, kombinované techniky, fotografiu, keramiku, počítačovú grafiku a voskovú batiku. „Obsahom výstavy boli realistické, ale aj abstraktné diela, práce prepojene s dejinami umenia ako lettrizmus, optické umenie či surrealizmus,“ priblížila Sylvia Šuňalová.

Posted by Základná umelecká škola Partizánske on Tuesday, June 8, 2021

 

Výstavu si môžete pozrieť aj v reportáži:

Foto: FB ZUŠ Partizánske, video: Youtube

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.