Modernizácia v areáli Vodného hradu v Šimonovanoch: Renovujú drevené mosty

113
renovujú drevené mosty vo Vodnom hrade, Šimonovany

V areáli Vodného hradu v Šimonovanoch sa nachádzajú dva drevené mosty. Zamestnanci Mestskej umeleckej agentúry (MUA), ktorá má kultúrnu pamiatku v správe, sa pustili do ich renovovania. Na mostoch vo Vodnom hrade postupne vymieňajú opotrebované drevené dosky za nové.

Ako nás informovala riaditeľka MUA Martina Baboľová, potrebný materiál zakúpili ešte koncom minulého roka. Ako prvý zamestnanci zabezpečili ošetrujúci náter proti červotočom, následne dvakrát základný a po umiestení dosiek na mosty sa zrealizuje konečná povrchová úprava.

„Vlani sme vymenili približne deväť lát, chceme pokračovať ďalej, pretože dosky sa rozpadajú, mosty sú značne opotrebované, od ich predchádzajúcej obnovy uplynulo niekoľko rokov,“ ozrejmila riaditeľka.

Neónové svietidlá nahradili LED

Na malom moste prebehne kompletná výmena. „Na veľkom moste je dokopy 50 drevených lát. Práce by sme radi dokončili v máji, uvidíme, ako nám bude priať počasie, ale začiatkom júna to bude určite hotové,“ poznamenala Martina Baboľová vo štvrtok 30. mája. Posledná významná obnova Vodného hradu bola realizovaná v roku 2015.

V polovici mája modernizovali aj priestory v Dome kultúry v Partizánskom. „Dvadsať neónových svietidiel na svetelnej rampe v spoločenskej sále bolo nahradených LED svetlami,“ dodala riaditeľka MUA. Obe investície si zabezpečili vo vlastnej réžii.

výmena svetiel v dome kultúry, nové LED svetlá

Foto: MUA

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.