Most vo Veľkých Bieliciach je pre obyvateľov nočnou morou. Dočkáme sa opravy?

1470
most bielice

Zničený chodník či nebezpečne vykrivené zábradlie. To sú najčastejšie sťažnosti obyvateľov na stav mosta v mestskej časti Veľké Bielice. K zmene by však malo prísť ešte tento rok. 

 Most nad riekou Nitrica v mestskej časti Veľké Bielice je nočnou morou nielen cyklistov a mamičiek s kočíkmi, ale aj chodcov. Hlavným problémom je zlý stav chodníka, ktorý je plný výtlkov a jám, o nič lepšie na tom nie je ani vykrivené a hrdzavé zábradlie. Obyvatelia Partizánskeho a priľahlej mestskej časti majú na situáciu jasný názor. „Každú chvíľu sa to môže zvrhnúť, zábradlie je naklonené a odhnité, mohli by s tým už niečo robiť,“ povedal dôchodca. Podobne vníma stav mosta aj ďalšia dôchodkyňa s malými vnúčatami: „S kočíkom sa po moste ide veľmi zle, zvlášť ešte musíme dávať pozor na deti, aby niekde nezakopli a nepadli.“

Vlastníkom poškodeného mosta však nie je mesto Partizánske, ale Slovenská správa ciest. Tá má na starosti pravidelné kontroly jeho stavu, ako aj opravy. Podľa našich informácií je most vo Veľkých Bieliciach zaradený do kategórie číslo 4, jeho stav je teda „uspokojivý“. Kategórií je celkovo sedem, jednotka sa označujú mosty v bezchybnom stave a, naopak, sedmičkou v havarijnom.

Mesto sa snaží vyriešiť problém

Občania ale nie sú jediní, ktorých stav mosta zaujíma a požadujú zmenu. „Mesto Partizánske opakovane upozorňovalo Investičnú výstavbu správy ciest Žilina, ktorá patrí pod Slovenskú správu ciest Bratislava, aby riešili situáciu mostného objektu v mestskej časti Veľké Bielice na štátnej ceste I/64,“ objasnil kroky radnice primátor Jozef Božik.

Intenzívne žiadosti zo strany mesta nakoniec boli vypočuté. Ako redakciu informoval primátor Božik, objekt by sa mal čoskoro zrekonštruovať.Podľa nedávneho telefonátu Slovenská správa ciest je pripravená opraviť asfaltový povrch chodníkovej časti mostného objektu, ako aj realizovať  opravu zábradlia, ktoré je do značnej miery vykrivené. Dúfam, že tento prísľub, ktorý mi bol opakovane daný, sa v tomto roku naplní a občania, ktorí využívajú tento most, budú spokojnejší a budú sa tam cítiť bezpečnejšie.

S otázkami sme sa obrátili aj na Slovenskú správu ciest. Na naše telefonáty a maily však ani po niekoľkých dňoch nereagovali. Zostáva teda dúfať, že sľub dodržia, opravu sa nakoniec podarí zrealizovať a obyvatelia sa konečne v tomto úseku cesty budú cítiť bezpečne.

foto: MTP