Na Luhoch opravia zničené chodníky

106
luhy partizanske

Na Malej okružnej sa zrekonštruuje osem prístupových chodníkov k zadným vchodom bytových domov číslo 967 a 968. Priorita výboru mestskej časti Luhy I má hodnotu 18-tisíc eur.

Podľa slov jeho predsedu Vladimíra Marka sa požiadavka na rekonštrukciu objavila už v minulosti, problémom bol nedostatok finančných prostriedkov. „Patria k posledným najhorším prístupovým chodníkom, čo na Luhoch máme. Hlavný je relatívne v dobrom stave, ale keď sa bytový dom staval vznikol problém v tom, že projekt otočili. Hlavný vchod dali zozadu, od dvora. Zadný smeruje na hlavnú ulicu,“ priblížil s tým, že práve ten obyvatelia vo veľkej miere využívajú, keďže popri ceste parkujú autá.

V lokalite bude zavedený nový systém. Pred bytovým domom sa nachádza ešte spojovací chodník, ktorý je súbežný s chodníkom vedľa cesty, je však v havarijnom stave. „Vybúra sa, dosype a zatrávni sa. Potom budú obyvateľom k dispozícii len kolmé chodníky k jednotlivým vchodom,“ informoval Igor Fábry z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ v Partizánskom.

Celková plocha búraných chodníkov predstavuje 449 metrov štvorcových, nové budú zaberať 156 metrov štvorcových. Z existujúcich chodníkov sa odstránia asfalto-betónový kryt a podkladové vrstvy z betónu a štrkopiesku. Nové komunikácie pre peších budú zhotovené zo zámkovej dlažby a ohraničia sa parkovým obrubníkom. Široké budú 1,8 metra.

Foto: FB Chceme zmenu v PE

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.