Na sídlisku Šípok v Partizánskom sa rozšíria možnosti bývania: Novú bytovku skolaudujú v septembri

2011
novy bytovy dom šipok

Nový bytový dom, ktorý vyrastá na ulici Pod Šípkom v Partizánskom, rozšíri možnosti bývania v tejto mestskej časti. Mestské zastupiteľstvo následne rozhodne, či samospráva bude alebo nebude mať záujem ho odkúpiť, aby v budúcnosti prevádzkovala mestské nájomné byty.

Primátor Jozef Božik na stretnutí súčasných obyvateľov ubezpečil, že sa nemusia obávať nových susedov z radov neprispôsobivých občanov. „Nájomcami budú môcť byť ľudia, ktorí v zmysle Štátneho fondu rozvoja bývania budú spĺňať kritéria. To znamená, že budú zamestnaní, ich mesačný príjem bude v hrubom od 800 do 1800 eur, preferované budú rodiny s deťmi,“ vysvetlil primátor. Výber nájomcov, ktorí majú žiadosť na Správe majetku mesta, bude prebiehať losovaním v prítomnosti notára.

Posted by Chceme zmenu v Partizánskom on Monday, July 12, 2021

Posted by Chceme zmenu v Partizánskom on Monday, July 12, 2021

Kolaudácia bude na jeseň

Bytovka, pozostávajúca z 24 bytových jednotiek, by sa mala podľa plánov kolaudovať v priebehu septembra, najneskôr v októbri. Jej výstavba sa už blíži do záverečnej fázy. „Momentálne sa robia obklady, dlažby, maľovky, skompletizovala sa elektroinštalácia. Dokončili sme fasádu a prebiehajú terénne výkopy pre spevnené plochy. Taktiež sa robili sa pretlaky popod cestu na prípojky slaboprúdu a plynu,“ ozrejmil počas júlového kontrolného dňa majster stavebnej výroby Miroslav Ofertáler.

Posted by Chceme zmenu v Partizánskom on Monday, July 12, 2021

Foto: FB Chceme zmenu v PE

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.